Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNY


Nadzor-pedagogiczny.pl Porady prawne Nauczycielkę należało skierować na badania profilaktyczne przed rozpoczęciem urlopu wypoczynkowego, ponieważ z urlopu może korzystać jedynie nauczyciel zdolny do pracy na...

PORADA PRAWNA

06 sierpnia 2020 Kadry

Pracownica przebywała na zwolnieniu lekarskim, a później na urlopie macierzyńskim i rodzicielskim, a następnie na opiece na dziecko COVID-19. Obecnie przebywa na urlopie wypoczynkowym (jako nauczyciel), a od dnia 1.09.2020 r. do 31.08.2021 r. będzie przebywać na urlopie wychowawczym. W wyżej wymienionym czasie miała zrobić badania kontrolne i okresowe. Kiedy ją wysłać? Teraz, w sierpniu 2020 r., czy dopiero po wychowawczym?

Nauczycielkę należało skierować na badania profilaktyczne przed rozpoczęciem urlopu wypoczynkowego, ponieważ z urlopu może korzystać jedynie nauczyciel zdolny do pracy na dotychczasowym stanowisku – wyrok Sądu Najwyższego z 26 października 2016 r. (III PK 9/16). Skoro nie doręczono nauczycielce takiego skierowania, należałoby je wystawić i doręczyć w czasie urlopu wypoczynkowego, ponieważ kontynuowanie zatrudnienia na stanowisku nauczyciela i korzystanie z urlopów (także wychowawczego) jest uzależnione od spełniania wymogów zdrowotnych do zajmowania stanowiska nauczyciela – art. 9 ust. 1 pkt 3, art. 23 ust. 1 pkt 3 i art. 27 ust. 3 ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. - Karta Nauczyciela, Dz. U. z 2019 r., poz. 2215 oraz art. 229 § 2 i 4a ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy, Dz. U. z 2020 r., poz. 1320.

 

Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom​.

Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.


Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.

PODOBNE PROBLEMY

Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe

Copyright 2024 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT