Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNY


Nadzor-pedagogiczny.pl Porady prawne Jeżeli nauczyciel dyplomowany ma zostać zatrudniony w samorządowej szkole na część etatu (taka sugestia wynika ze wskazania na umowę o pracę jako podstawę zatrudnienia)...

PORADA PRAWNA

16 stycznia 2023 Kadry

Jak powinna zostać zawarta umowa z nauczycielem dyplomowanym zatrudnionym od dnia 16 stycznia 2023 r. jako wychowawca internatu? Nauczycielowi z dniem 16 stycznia zostanie powierzona również funkcja kierownika internatu.

Jeżeli nauczyciel dyplomowany ma zostać zatrudniony w samorządowej szkole na część etatu (taka sugestia wynika ze wskazania na umowę o pracę jako podstawę zatrudnienia) to zasadą jest obowiązek zawarcia umowy o pracę na czas nieokreślony (art. 10 ust. 6 KN). Jedynie jeśli pracodawca jest w stanie wykazać, że w momencie zatrudnienia istnieją obiektywne okoliczności wskazujące na potrzebę zatrudnienia tylko na czas określony to możliwe jest zawarcie terminowej umowy o pracę na czas nie dłuższy niż 36 miesięcy, który się ustala w zależności od potrzeb konkretnej szkoły (art. 10 ust. 7 i ust. 12 KN). Nie można stwierdzić istnienia takich potrzeb szkoły z powodu zbyt ogólnikowej treści pytania, w tym przykładowo nie wiadomo, czy nauczyciel ma być zatrudniony z uwagi na zamiar powierzenia jemu stanowiska kierownika internatu, gdyby w wewnątrzszkolnych regulacjach obowiązywał jakiś określony okres tego powierzenia.

Jeżeli natomiast dla nauczyciela jest praca na pełen etat na czas nieokreślony (czyli nie ma obiektywnych przesłanek wskazujących na potrzebę zatrudnienia na czas określony) to w samorządowej szkole obowiązkowe jest zatrudnienie na podstawie mianowania (art. 10 ust. 5 KN).

Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom​.

Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.


Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.

PODOBNE PROBLEMY

Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe

Copyright 2024 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT