Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Jestem dyrektorem przedszkola w którym funkcjonuje 2 oddziały. W jednym z nich mam 15 godz.pensum. W obecnym regulaminie przyznano dodatki wychowawcze: -wychowawstwo klasy: 1) w publicznej szkole podstawowej 200; 2)w publicznym gimnazjum 230 zł. Czy to oznacza, że zabrano dodatki wychowawcom przedszkola? A czy mnie się taki dodatek należy? Dotychczas moi nauczyciele otrzymywali dodatek w kwocie 163,06 tak jak inni nauczyciele w szkołach. Czy można pozbawić nauczycieli przedszkola dodatków za wychowawstwo?
Nauczyciel przedszkola, który pełni funkcję wychowawcy oddziału jest uprawniony do dodatku funkcyjnego za wychowawstwo.
Uchwała Sądu Najwyższego z dnia 8 lipca 2008 r. I PZP 3/0L
Określenie ,,wychowawca klasy", użyte w § 5 pkt 2 lit. a rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 31 stycznia 2005 r. w sprawie wysokości minimalnych stawek wynagrodzenia zasadniczego nauczycieli, ogólnych warunków przyznawania dodatków do wynagrodzenia zasadniczego oraz wynagrodzenia za pracę w dniu wolnym od pracy (Dz.U. Nr 22, poz. 181 ze zm.), obejmuje zarówno nauczyciela, któremu powierzono sprawowanie opieki nad oddziałem w szkole (klasą), jak i nauczyciela, któremu powierzono sprawowanie opieki wychowawczej nad oddziałem w przedszkolu.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Czy którakolwiek z form świadczeń wypłacanych z funduszu socjalnego, w myśl obowiązujących przepisów, podlega opodatkowaniu ZUS?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Z nauczycielem zawarto umowę o pracę na przeprowadzenie zajęć edukacyjnych od 01.09.2017 - do 31.12.2017. Aktualnie będzie wynikała potrzeba zatrudnienia tegoż nauczyciela od 1.02.2018 do 30.06.2018. Czy nauczyciel powinien ponownie dostarczyć zaświadczenie z Krajowego Rejestru Karnego? Słyszałam, że nowelizacja przepisów zwolniła od tego obowiązku nauczyciela, który nawiązuje stosunek pracy w tej samej placówce w ciągu 3 miesięcy. Czy to prawda i jaka jest podstawa prawna która reguluje to zagadnienie?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczycielka z rozrusznikiem serca ze względu na stan zdrowia chce od 1.09.2019r pracować na pół etatu. Mam dla niej godziny zgodnie z kwalifikacjami w szkole i przedszkolu (jesteśmy zespołem szkolno - przedszkolnym). Nauczycielka ma 54 lata, chce być aktywna zawodowo, ale nie na pełny etat.
Jak zgodnie z prawem rozwiązać ten problem?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Mam pytanie dotyczące nauczycielki, która była nieobecna z powodu zwolnienia lekarskiego, urlopu macierzyńskiego i urlopu rodzicielskiego. W jakim wymiarze po zakończeniu urlopu rodzicielskiego będzie jej przysługiwał urlop uzupełniający jeśli:
od 04.04.2018-12.10.2018 nauczycielka przebywała na zwolnieniu lekarskim,
od 13.10.2018-01.03.2019 nauczycielka przebywała na urlopie macierzyńskim,
od 02.03.2019-13.04.2019 była na urlopie rodzicielskim,
od 14.04.2019-31.08.2019-wróciła do wykonywania pracy,
01.09.2019-01.03.2020 - przebywała na urlopie rodzicielskim.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Jestem nauczycielem dyplomowanym. W dniu 7 sierpnia podpisałam umowę do pracy w szkole podstawowej na stanowisko nauczyciela języka niemieckiego. Zatrudniała mnie dyrektorka szkoły, która swoją funkcję pełniła do 31 sierpnie, gdyż od 1 września objęła stanowisko dyrektora w innej placówce. Byłam ujęta w arkuszu organizacyjnym, który pani dyrektor przygotowała i przesłała go przyszłej pani dyrektor, która obejmowała placówkę w dniu 1 września. Nowa pani dyrektor stwierdziła, że jestem nieprawnie zatrudniona (podważyła decyzję swojej poprzedniczki), stwierdziła, że nie ma dla mnie godzin, gdyż przyjęła kogoś innego. Dziś na posiedzeniu rady pedagogicznej nie zostałam w ogóle przedstawiona jako pracownik szkoły, nie przydzielono mi żadnych czynności. Co ja mam w tej sytuacji zrobić? Jak mam się zachować?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe