Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Sprawa dotyczy głównej księgowe, która przebywa na urlopie macierzyńskim. Obecnie w szkole przeprowadzona jest kontrola z której wynikły uchybienia dotyczące jej pracy sprzed urlopu macierzyńskiego. Jakie konsekwencje służbowe może wyciągnąć dyrektor wobec głównej księgowej?
Kary dla głównego ksiegowego w szkole publicznej za nieprzestrzeganie przepisów dotyczących finansów publicznych określa ustawa o odpowiedzialności za naruszenie dyscypliny finansów publicznych. Kary te wymierza, w określonych w ustawie przypadkach, organ kontrolujący (RIO).
Dyrektor jako pracodawca może stosować kary porządkowe z kodeksu pracy (art. 108). Dotyczą one jednak nie jakości wykonywanej pracy, lecz nieprzestrzegania ustalonej organizacji i porządku w procesie pracy, przepisów bhp i przeciwpożarowych, a także przyjętego sposobu przybycia i potwierdzania obecności w pracy.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Placówka feryjna. Pracownik podczas wakacji był na L4, wykorzystał urlop w okresie ferii zimowych (14 dni). Jest zatrudniony na czas określony do 31.08.2021 r. i będzie ponownie zatrudniony od 01.09.2021 r. Czy pracownikowi należy wypłacić ekwiwalent, czy urlop uzupełniający z poprzedniej umowy?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Mam pytanie dotyczące urlopu nauczyciela. Udzieliłam nauczycielce urlopu zdrowotnego od 01.03.2017 do 31.08.2017. Mam pytanie czy nauczycielce należy się urlop wypoczynkowy za rok 2017 - cały czy w części?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Proszę o informację jak obliczać nadgodziny nauczyciela przedszkola za urlop wypoczynkowy wykorzystany w trakcie roku szkolnego?
- W związku z reformą oświaty mam pytania: 1. Czy można nauczycielowi, który jest pod ochroną związku zawodowego, w następnym roku szkolnym, obniżyć wymiar zatrudnienia zgodnie z art. 20 KN? 2. W młodzieżowym ośrodku socjoterapii funkcjonuje gimnazjum, które będzie wygaszane. A co z ośrodkiem socjoterapii? Będzie wygaszany czy likwidowany? A może wygaszanie i likwidacja w tym przypadku znaczy to samo. W jakim trybie mają być zwalniani wychowawcy grup wychowawczych?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- W jakim terminie nauczyciel po zakończeniu urlopu dla poratowania zdrowia musi wykonać badania kontrolne, jeżeli urlop ten kończy się 30 czerwca br.? Kiedy dyrektor powinien wydać skierowanie na badania? Czy nauczyciel musi wykonać badania przed rozpoczęciem urlopu wypoczynkowego?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe