Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

DOKUMENT DO SPRAWDZENIA

ZAMÓW DOKUMENT

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNY


Nadzor-pedagogiczny.pl Porady prawne Nauczyciel wykonujący obowiązki w przedszkolu nie ma możliwości realizowania stażu w szkole podstawowej prowadzonej przez ten sam organ posiadający status pracodawcy,...

PORADA PRAWNA

20 września 2016 Awans zawodowy

Spółka prowadzi dwie placówki - przedszkole i szkołę podstawową. Dyrektor przedszkola ma status nauczyciela stażysty. Nie może więc u siebie ( ze względu na sprzeczność interesów i przepisów realizować awansu w swojej placówce). Czy może go więc realizować w szkole ( w której nie jest zatrudniony, ale szkoła należy do tego samego pracodawcy). Dyrektorem szkoły jest nauczyciel dyplomowany.

Nauczyciel wykonujący obowiązki w przedszkolu nie ma możliwości realizowania stażu w szkole podstawowej prowadzonej przez ten sam organ posiadający status pracodawcy, ponieważ pod pojęciem stażu należy rozumieć „okres zatrudnienia w przedszkolu” (art. 3 pkt 3 KN).

 

Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom​.

Podstawa prawna

Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.


Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.

PODOBNE PROBLEMY

Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe

Copyright 2020 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT