Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNY


Nadzor-pedagogiczny.pl Porady prawne Właściwym adresatem odwołania będzie organ prowadzący, przy założeniu, że mamy do czynienia z placówką publiczną. Jasne jest to, że skoro uczeń został do szkoły...

PORADA PRAWNA

04 stycznia 2022 Inne

Rodzic złożył podanie do szkoły wraz z kompletem dokumentów odebranych z poprzedniej szkoły 29 grudnia 2021 r., uczeń został przyjęty do II klasy szkoły przysposabiającej do pracy od 1 stycznia 2022 r. i z tym dniem wpisany do księgi uczniów. Poprzednia szkoła upiera się przy wersji, że mama złożyła podanie o wypisanie ucznia z poprzedniej szkoły z dniem 3 stycznia 2022 r. (i taki zapis umieszczono też w SIO), więc my możemy ucznia przypisać do oddziału dopiero od 4 stycznia 2022 r., w związku z czym nie możemy się ubiegać o wypłatę z powiatu subwencji na tego ucznia w miesiącu styczniu (jesteśmy szkołą niepubliczną). Czy jest to poprawne działanie tamtej szkoły i czy moglibyśmy się gdzieś odwołać w tej sprawie?

Właściwym adresatem odwołania będzie organ prowadzący, przy założeniu, że mamy do czynienia z placówką publiczną. Jasne jest to, że skoro uczeń został do szkoły zapisany w dniu 29 grudnia 2021 r., to jest on od tego dnia uczniem nowej placówki. Niemożliwe jest wydanie rodzicowi dokumentacji szkolnej bez uprzedniej zgody na przeniesienie.

W przedstawionej sytuacji należy zwrócić się do „starej szkoły” z wnioskiem o korektę zapisów w SIO.
 

Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom​.

Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.


Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.

PODOBNE PROBLEMY

Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe

Copyright 2022 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT