Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

DOKUMENT DO SPRAWDZENIA

ZAMÓW DOKUMENT

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNY


Nadzor-pedagogiczny.pl Porady prawne Odprawę należy wypłacić, ponieważ przysługuje ona nauczycielowi z chwilą rozwiązania stosunku pracy. Jego odwołanie do sądu pracy nie ma wpływu na wypłatę odprawy. Po...

PORADA PRAWNA

18 sierpnia 2014 Kadry

Pytanie dotyczy uprawnienia do odprawy w związku z art.8.1, oraz w związku z art. 10 ustawy z dnia 13 marca 2003 r. o szczególnych zasadach rozwiązywania z pracownikami stosunków pracy z przyczyn niedotyczących pracowników - nauczyciel został zwolniony, należy mu się odprawa w związku z artykułem wymienionym powyżej. Nauczyciel ten odwołał się od wypowiedzenia umowy o pracę do sądu. Czy w takim przypadku należy czekać na wyrok sądu w tej sprawie, czy wypłacić odprawę?

Odprawę należy wypłacić, ponieważ przysługuje ona nauczycielowi z chwilą rozwiązania stosunku pracy. Jego odwołanie do sądu pracy nie ma wpływu na wypłatę odprawy. Po ewentualnej wygranej nauczyciela, gdy sąd stwierdzi, że przyczyna zwolnienia nie byla rzeczywista, odprawa podlegać będzie zwrotowi, jako świadczenie nienależne.

 

Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom​.

Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.


Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.

PODOBNE PROBLEMY

Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe

Copyright 2021 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT