Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Jeśli pomoc nauczyciela dostarczyła zaświadczenie lekarskie informujące o tym, że nie może dźwigać to czy dyrektor powinien skierować pracownika do lekarza medycyny pracy by wydał zaświadczenie, że może zajmować to stanowisko?
Ww. zaświadczenie lekarskie wskazuje, że być może straciły aktualność dotychczasowe badania profilaktyczne. W związku z tym pracownika należy niezwłocznie skierować na badanie okresowe nawet, gdy nie nadszedł jeszcze termin wykonania kolejnego takiego badania, wskazany przez lekarza medycyny pracy – art. 229 § 2, 4 – 4a ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy, Dz. U. z 2018 r., poz. 917.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Czy pedagog szkolny w ramach swojego pensum w myśl nowych przepisów prawa oświatowego ma prowadzić zajęcia korekcyjno-kompensacyjne, czy też mają być one odrębnie płatne?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Czy dyrektor, który jedzie z uczniami na wycieczkę szkolną i pełni funkcję opiekuna powinien wypisać urlop za ten czas?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Czy mogę udzielić dofinansowania na szkolenie lub kurs dla osoby dowożącej uczniów do szkoły?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Od 1 września 2023 r. jestem dyrektorem Centrum Kształcenia Ustawicznego (po wygranym konkursie). Poprzednia dyrektor – po przegranym konkursie – przebywa do teraz na L4. Jej pensum to 11 godzin (nie ma możliwości dopełnić do 18), natomiast otrzymuje wynagrodzenie z pełnego wymiaru. W grudniu 2023 r. nabyła prawa emerytalne. Kilka dni temu wystosowała do mnie wniosek, abym wypowiedział jej umowę w trybie art. ust. 1 pkt 2 KN przy skróconym okresie wypowiedzenia z dniem 29 lutego 2024 r. Czy przychylając się do wniosku nie przekroczę przepisów? Czy mam podstawy do wypowiedzenia umowy w takim trybie? Placówka jest „feryjna” dla uczniów szkoły podstawowej oraz Centrum Kształcenia Ustawicznego.
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel dyplomowany gimnazjum w roku szkolnym 2017/2018 został poprzez włączenie pracownikiem szkoły podstawowej.01.09.2018 na swój wiosek został przeniesiony do nowo powstałej szkoły podstawowej. W "starej" szkole podstawowej została z nim zawarta odrębną umową na czas trwania roku szkolnego na 8 godzin. Jaki okres wypowiedzenia stosować w takim przypadku. Zgodnie z kodeksem pracy długość wypowiedzenia zalezy ood stazu pracy.CZy staż pracy zwiazany z umowa, na 8 godzin należy liczyć od 1 września 2018, czy 1 wrzesnia 217, czy należy zaliczyć również staz w gimnazjum biorąc pod uwagę, że głównym miejscem pracy jest inna szkoła?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe