Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Plany nadzoru pedagogicznego 2023/2024
- Wzory dokumentów kontrolnych 2023/2024
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego 2022/2023
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Proszę o odpowiedź na sytuację (przedszkole): 4.12.2017 r. odbyło się postępowanie na stopień nauczyciela dyplomowanego który nauczyciel uzyskał. 27.12.2017 r. ten sam nauczyciel złożył wniosek o udzielenie urlopu dla podratowania zdrowia. Wniosek został rozpatrzony pozytywnie. Z jakiej tabeli od 1.01.2018 r. powinno się temu nauczycielowi naliczyć wynagrodzenie - z nauczyciela mianowanego czy dyplomowanego?
Na podstawie
w przypadku uzyskania kolejnego stopnia awansu zawodowego w trybie art. 9b ust. 3a zmiana wysokości wynagrodzenia następuje z dniem 1 stycznia danego roku, następującego po roku kalendarzowym, w którym nauczyciel uzyskał wyższy stopień awansu.Zgodnie z art. 73 ust. 5 Karty Nauczyciela, w okresie przebywania na urlopie dla poratowania zdrowia nauczyciel zachowuje prawo do comiesięcznego wynagrodzenia zasadniczego i dodatku za wysługę lat oraz prawo do innych świadczeń pracowniczych, w tym dodatku wiejskiego. Przebywanie na urlopie dla poratowania zdrowia nie pozbawia nauczyciela prawa do zmiany wysokości wynagrodzenia, czy to w związku z uzyskaniem wyższego stopnia awansu zawodowego, czy też z innych przyczyn, np. podwyżki płac. Z dniem 1 stycznia 2018 r. powinien więc otrzymać wynagrodzenie zasadnicze przewidziane dla nauczyciela dyplomowanego.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Jak należy postąpić, jeżeli nauczyciel jest oddelegowany na szkolenie w godz.10.00-14.00, a od godz.8.00 ma zajęcia? Czy należy go zwolnić z całego dnia? Nadmieniam, że szkolenie odbywa się w pobliżu miejsca pracy.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Czy nauczyciel, który ukończył studia podyplomowe "edukacja wczesnoszkolna z terapią pedagogiczną" ma kwalifikacje do pracy w przedszkolu?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczycielka przedszkola kończy urlop rodzicielski 5 marca 2020 r. Ta osoba nie wykorzystała urlopu wypoczynkowego za 2019 rok i złożyła podanie do dyrektora o wykorzystanie go zaraz po urlopie rodzicielskim tj. od 6 marca 2020 r. Dyrektor chce udzielić tej Pani tego urlopu zaraz po urlopie rodzicielskim, czy powinien udzielić go za 35 dni roboczych, czy 8 tygodni? Proszę o podstawę prawną.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczycielka była zatrudniona na czas określony, tj. od 1.09.2011 do 31.08.2012. (7/18 etatu). Od 30.08.2012 r. jest na zwolnieniu lekarskim (ciąża). Przedłużono umowę do dnia porodu (planowany termin porodu 30 wrzesnia 2012 r.). Czy wymiar etatu wynikający z organizacji roku szkolnego można jej zmienić porozumieniem zmieniającym na 9/18 od 1.09.2012 r.?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel skończył studia podyplomowe grantowe i uzyskał kwalifikacje do nauczania drugiego przedmiotu). Jednak dyplomu nie przyniósł, bo tego przedmiotu nie chce uczyć. Brakuje etatu dla niego z przedmiotu wiodącego i parę godzin miał uczyć tego drugiego. Jest od sześciu lat chroniona przez ZZ. Co zrobić, jeżeli dyplomu nie przyniesie? Jeżeli przydzielić jej godziny z przedmiotu wiodącego, trzeba będzie dać zniżkę godzin innej nauczycielce. Zresztą nie zrobię tego. Jestem zdruzgotana postawą n-la, który nie patrzy na to, ze jego koleżanka możne nie mieć etatu. Czy jest jakaś podstawa prawna związana ze studiami grantowymi, która mówi o tym, że po skończeniu takich , nauczyciel ( jeżeli jest taka potrzeba) powinien nauczać przedmiot na który zdobył kwalifikacje. I jak długo ZZ mogą chronić jednego pracownika?
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe