Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Czy zatrudniony pracownik, który ma prawo do urlopu wypoczynkowego 20 dniowego, a dostarczył zaświadczenie, że przez okres 11 lat był osobą współpracująca (działalność gospodarcza). Ten okres 11 lat zaliczam do okresu od którego zależy wysokość dodatku za wysługę lat i wymiar urlopu wypoczynkowego. Jeżeli się zalicza to jaki dokument powinien przedłożyć?
Do stażu pracy zalicza się wszystkie zakończone okresy poprzedniego zatrudnienia oraz inne okresy, jeżeli na mocy odrębnych przepisów podlegają one zaliczeniu. Mogą to być: praca w indywidulanym gospodarstwie rolnym, okres pobierania zasiłku dla bezrobotnych, stypendium dla osób odbywających staż lub przygotowanie zawodowe. Okresów tych nie zalicza się jednak do okresu zatrudnienia, od którego zależy nabycie prawa do urlopu wypoczynkowego.
Prowadzenia własnej działalności gospodarczej, jak również pracy jako osoba współpracująca, nie wlicza się do stażu pracy, od którego zależy zarówno dodatek za wysługę lat, jak i wymiar urlopu wypoczynkowego.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Czy mgr z pp (WSP uk. w 1982 r., pedagogika przedszkolna), który ukończył studia podyplomowe zakresu oligofrenopedagogiki może prowadzić zajęcia z terapii pedagogicznej w szkole podstawowej? Dziękuję za pomoc.
- Nauczyciel dyplomowany został zatrudniony na 9/18 jako nauczyciel geografii (jedna umowa) po 5 latach pracy dyrektor zatrudnił go jako wychowawcę w wymiarze 26/26 (druga umowa). Stanowisko dyrektora objęłam od 1.09 i wgłębiając się w kadry zauważyłam, że ten pracownik ma 2 umowy z jednym pracodawcą na czas nieokreślony. Ponadto system sio nie przyjmuje tego nauczyciela ze względu na zbyt dużą liczbę godzin. W przeliczeniu pensum z tych 2 etatów powinno wynosić według mnie 23/23, a nadgodziny 12 (jestem świadoma że takiej ilości nadgodzin mieć nie może) . Pytanie co z nim zrobić?? W arkuszu widnieje na osobnych etatach bez nadgodzin. Kadrowa upiera się że umowy są dobrze skonstruowane. Nauczyciel pracuje w młodzieżowym ośrodku socjoterapii.
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel dyplomowany miał kolejną umowę o pracę na czas określony / do 31.08.2014r./, nie stawiał się na posiedzenia Rady Pedagogicznej /od 16.09.2013r./, wiedział o posiedzeniu RP w sierpniu 2014r. Nauczyciel z dniem 08.09.2014r. napisał pismo, że zgłasza gotowość niezwłocznego podjęcia pracy z mocy kolejnej umowy na czas określony. Nadmieniam, iż nauczyciel w dniu 05.09.2014r. odebrał świadectwo pracy - to był jedyny kontakt nauczyciela ze szkołą od czerwca 2014r.
Czy pracodawca miał prawo nie zatrudnić w/w nauczyciela od 01.09.2014r. na czas nieokreślony mimo, że nauczyciel nie był zainteresowany podpisaniem nowej umowy o pracę do czasu napisania pisma o gotowości podjęcia pracy tj. 08.09.2014r.?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Od nowego roku szkolnego 2016/2017 powstaną w mojej szkole 4 oddziały łączone. W związku z tym, 9 nauczycieli straci możliwość zatrudnienia w dotychczasowym - pełnym wymiarze godzin dydaktyczno-wychowawczych. Są to nauczyciele mianowani (dyplomowani). Proszę Redakcję o pomoc w zakresie wzoru wypowiedzenia dotychczasowych warunków pracy (zgody na ograniczenie etatu) oraz terminu w jakim najpóźniej powinienem tę przykrą sprawę dla nauczycieli załatwić.
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Czy pracownikowi samorządowemu, który pracuje na 0,5 etatu w placówce dodatkowej należy się nagroda jubileuszowa? Jeżeli tak to z zakończonych okresów pracy wychodzi mu 27 lat 11 m-cy i 16 dni co oznaczałoby niewypłacenie mu nagrody jubileuszowej w terminie. Nadmieniam, że w dodatkowej placówce (czyli u mnie) jego umowa zaczyna się od 1.09.2011 r. Jako dyrektor w tej placówce zaczęłam pracę w 2013 r. i po przeanalizowaniu jego dokumentów, pracownikowi nigdy nie była wypłacana nagroda jubileuszowa. Czy może żądać odsetek, jeżeli mu się należy nagroda? Czy zgodnie z art. 291 &1 K.P. nagroda po 3 latach ulega przedawnieniu. Co oznaczałoby, że 20 lecie by mu się przedawniło a zostaje tylko 25- lecie zgodnie z moimi wyliczeniami i przedłożonymi dokumentami, które są w teczce. JAK MOGĘ TO PRAWNIE WYJAŚNIĆ I ODPISAĆ PRACOWNIKOWI?
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe