Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Proszę o informację za ile dni urlopu muszę wypłacić ekwiwalent za niewykorzystany urlop w sytuacj gdy nauczyciel jest zatrudniony od 01.11.2018 r. do 30. 06.2019r. w wymiarze 3/23 . Pracuje we wtorki i czwartki w trzech grupach razem 3 godziny tygodniowo.
W pytaniu nie podano, czy nauczyciel pracuje w placówce feryjnej, czy nieferyjnej, ponieważ art. 42 ust. 3 i ust. 7 pkt 3 ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. - Karta Nauczyciela, Dz. U. z 2018 r., poz. 967 ze zm. nie przewiduje wymiaru pensum wynoszącego 23 godziny tygodniowo; może to być więc wymiar tzw. pensum łączonego. Zakładając, że nauczyciel pracuje w samorządowej placówce feryjnej, w okresie zatrudnienia nabył prawo do urlopu w wymiarze: 8 * 5,6 = 44,8 dni zaokrąglonych do 45 dni, od których odejmuje się urlop wykorzystany w czasie ferii zimowych w wymiarze 14 dni; ekwiwalent przysługuje więc za 31 dni kalendarzowych (art. 64 ust. 1 i 5, art. 66 ust. 2 ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. - Karta Nauczyciela, Dz. U. z 2018 r., poz. 967 ze zm., art. 1553 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy, Dz. U. z 2019 r., poz. 1040). Z kolei w placówce nieferyjnej w tym okresie nauczyciel nabył prawo do urlopu w wymiarze: 3/23 * 35 dni * 8/12 = 3,04 dni zaokrąglone do 4 dni roboczych * 8 godzin = 32 godziny; od tego wymiaru odejmuje się urlop ewentualnie wykorzystany w naturze w okresie zatrudnienia, aby ustalić uprawnienie do ekwiwalentu (art. 64 ust. 3 i 5a oraz art. 66 ust. 2 KN, art. 1542 § 2, art. 1551 § 1 pkt 1, art. 1553 § 1 KP).
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Witam! Bardzo proszę o odpowiedź na pytanie: Czy dodatek stażowy, przysługujący za czas choroby, należy przyjąć do podstawy naliczenia dodatkowego wynagrodzenia rocznego("trzynastki")?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Dot. udzielenia urlopu uzupełniającego nauczycielowi, który przebywał na urlopie dla poratowania zdrowia.
Od 01 stycznia 2018 r. wchodzi przepis iż po urlopie dla poratowania zdrowia można udzielić urlop uzupełniający wypoczynkowy. Nasze pytanie brzmi czy dotyczy to również nauczycielki, która w naszym przypadku przebywa na urlopie dla poratowania zdrowia od 17.04.2017 r. do 16.04.2018 r.. Czy Szkoła może tej Pani udzielić zaległego urlopu wypoczynkowego, czy to dotyczy tylko nauczycieli, którzy po 01 stycznia 2018 r. otrzymali urlop dla poratowania zdrowia?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Proszę o podanie podstawy prawnej, według której mam dokonać zmiany umów dla pracowników administracji i obsługi, są to pracownicy publicznej szkoły podstawowej.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Jakie kryteria / warunki musi spełniać nauczyciel, żeby zająć stanowisko kierownika świetlicy w szkole publicznej?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Szkoła podstawowa z oddziałami gimnazjalnymi, brak godzin w związku z wygaszaniem kształcenia w gimnazjum, czyli art. 225. Nauczycielka od 14 kwietnia do 5 maja przebywa na zwolnieniu; dzisiaj do szkoły trafiła kopia zawiadomienia o skierowaniu na rehabilitację leczniczą na 24 dniowy turnus począwszy od 5 maja. Nauczycielka wie, że nie ma dla niej godzin - przysłała pismo z prośbą o urlop bezpłatny od 1 września 2019 do 31 sierpnia 2020, w którym pisze, że wie, że nie ma jej w arkuszu. Gdzie skierować korespondencję dotyczącą przeniesienia nauczyciela w stan nieczynny: na adres domowy - podany w dokumentach, (nauczyciel nie odbierze, bo przebywa w sanatorium do 29 maja i będzie tłumaczył, że nikogo nie było w domu), czy adres ośrodka, który jest wskazany w zawiadomieniu (oficjalny dokument potwierdzający czasowy pobyt na leczeniu uzdrowiskowym)? Jak w takiej sytuacji skutecznie doręczyć pismo? A może wysłać na oba adresy?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe