Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

DOKUMENT DO SPRAWDZENIA

ZAMÓW DOKUMENT

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNY


Nadzor-pedagogiczny.pl Porady prawne  Zatrudnienie w wymiarze co najmniej połowy pensum pozwala na rozpoczęcie stażu i ubieganie się o kolejny stopień awansu, jeżeli od uzyskania stopnia awansu...

PORADA PRAWNA

11 kwietnia 2017 Awans zawodowy

Pracuję w placówce niepublicznej jako dyrektor pedagogiczny i nauczyciel jednocześnie. Placówką kieruje dyrektor zarządzający (organ prowadzący - osoba fizyczna). Czy mogę rozpocząć w tej placówce awans zawodowy na nauczyciela mianowanego?

 Zatrudnienie w wymiarze co najmniej połowy pensum pozwala na rozpoczęcie stażu i ubieganie się o kolejny stopień awansu, jeżeli od uzyskania stopnia awansu nauczyciela kontraktowego zostały przepracowane co najmniej 2 lata, wniosek o rozpoczęcie stażu zostanie złożony najpóźniej do 14 września do dyrektora odpowiedzialnego za awans zawodowy oraz istnieje możliwość wyznaczenia opiekuna stażu – czyli w placówce jest zatrudniony nauczyciel mianowany, dyplomowany lub inny nauczyciel zajmuje stanowisko kierownicze (art. 91b ust. 2 w zw. z art. 9c ust. 4, art. 9d ust. 1 i 4 KN).

 

Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom​.

Podstawa prawna

Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.


Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.

PODOBNE PROBLEMY

Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe

Copyright 2020 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT