Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNY


Nadzor-pedagogiczny.pl Porady prawne W sposób zgodny z przepisami nie da się szybciej rozwiązać tej umowy, skoro pracodawca nie wyraża zgody na porozumienie stron. Jeśli pracownik musi zakończyć pracę i...

PORADA PRAWNA

23 listopada 2022 Kadry

Pracownik znalazł inną pracę pozostając nadal w zatrudnieniu z naszą firmą. Pracodawca nie wyraża zgody na odejście za porozumieniem stron (pracownik jest potrzebny na jakiś okres). W jaki (zgodny z przepisami) sposób pracownik może rozwiązać stosunek pracy z obecnym pracodawcą aby na przestrzeni 7 dni rozpocząć nową pracę (taki wymóg postawił nowy pracodawca)?

W sposób zgodny z przepisami nie da się szybciej rozwiązać tej umowy, skoro pracodawca nie wyraża zgody na porozumienie stron.

Jeśli pracownik musi zakończyć pracę i rozpocząć kolejną może zawsze zaryzykować porzucenie obecnej pracy. Jednakże musi się liczyć z tym, że w efekcie w jego świadectwie znajdzie się zapis o zwolnieniu dyscyplinarnym. Zgodnie bowiem z art. 52 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy (Dz. U. z 2020 r., poz. 1320) pracodawca może rozwiązać umowę o pracę bez wypowiedzenia z winy pracownika w razie między innymi ciężkiego naruszenia przez pracownika podstawowych obowiązków pracowniczych. A porzucenie pracy jest właśnie takim klasycznym przykładem ciężkiego naruszenia obowiązków pracowniczych.

Dodać też trzeba, że jeśli w wyniku porzucenia przez pracownika pracy pracodawca poniesie szkodę, może dochodzić od pracownika odszkodowania.

Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom​.

Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.


Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.

PODOBNE PROBLEMY

Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe

Copyright 2022 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT