Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Pracownik zatrudniony w pełnym wymiarze (od 13.00 do 21.00), który rozpoczyna pracę o godz. 13.00 zostaje skierowany na obowiązkowe szkolenie BHP, które rozpoczyna się o godz. 15.00. Czy ww. pracownik musi w tym dniu przyjść do pracy przed szkoleniem? I drugie pytanie, jeżeli szkolenie zakończy się o godz. 19.00, czy pracownik powinien wrócić do pracy?
Zgodnie z art. 2373 § 3 kodeksu pracy, szkolenia BHP odbywają się w czasie pracy i na koszt pracodawcy. Nie oznacza to, że pracownika należy zwolnić od pracy na cały dzień bez względu na czas trwania szkolenia. Przepis powyższy określa, że okres trwania szkolenia BHP wlicza się do czasu pracy pracownika. Jeżeli zatem szkolenie trwa krócej niż przewiduje to czas pracy w danym dniu, pracownik przez pozostały czas wykonuje swoją pracę (jak w opisanym przypadku).
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Jestem nauczycielem mianowanym od 2017 roku. Czy ubiegając się o kolejny stopień awansu zawodowego Kuratorium może zakwestionować moje przygotowanie pedagogiczne, które wcześniej zostało uznane? Poinformowano mnie, że bez kursu kwalifikacyjnego nie otrzymam stopnia nauczyciela dyplomowanego, ponieważ ten dokument nie zostanie uwzględniony. Na jakiej podstawie?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczycielka dostarczyła do szkoły zwolnienie lekarskie na trzy tygodnie. Okazało się, że przebywa w sanatorium. Czy to jest zgodne z prawem skoro inni nauczyciele wyjeżdżając do sanatorium w trakcie roku szkolnego biorą urlop bezpłatny.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel ma ukończone studia magisterskie na kierunku pedagogika, specjalność: pedagogika resocjalizacyjna, z przygotowaniem pedagogicznym. Dodatkowo ma ukończony kurs kwalifikacyjny (w 2008 r.) z pedagogiki opiekuńczo-wychowawczej. Czy taka osoba posiada kwalifikacje do zajmowania stanowiska nauczyciela pedagoga w publicznej szkole podstawowej?
- W związku z reforma od 01.09.2017 roku nie wiem jak powinno to wyglądać prawnie. Czy informacja dana nauczycielowi w związku z przekształceniem zespołu Szkół w 8-letna szkołę podstawową wystarczy. Ponieważ nauczyciele mieli zawarte umowy o pracę na Zespól Szkół, a teraz będzie Szkoła Podstawowa, a poza tym jeszcze następuje zmiana w nazwie szkoły (patrona z Marii Konopnickiej na Jana Pawła II ). Czy powinnam dać aneksy do umowy czy nie?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Czy stwierdzenie obowiązkowy wymiar godzin to to samo co pensum, czy chodzi o wymiar godzin według arkusza organizacyjnego?
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe