Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Pracownik wykorzystał cały należny mu urlop za rok 2018 r. już w lutym, a następnie złożył podanie o rozwiązanie umowy o pracę w maju tego samego roku. Czy pracodawca poniesie za to jakieś konsekwencje, czy pracownik będzie zmuszony do zwrotu należności za urlop, który został mu udzielony nie proporcjonalnie do przepracowanych miesięcy?
Pracownik może wykorzystać urlop u dotychczasowego pracodawcy w wymiarze proporcjonalnym do okresu pracy u niego lub nawet wyższym, co wpłynie jedynie na prawo do urlopu w niższym wymiarze u nowego pracodawcy (art. art. 1551 § 2 KP). Pracodawca, który udzielił urlop w pełnym wymiarze i dopiero następnie dowiedział się o zamiarze pracownika rozwiązania stosunku pracy, ani nie poniesie żadnych konsekwencji, ani nie może zobowiązać pracownika do zwrotu części wynagrodzenia.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Nauczyciel dyplomowany złożył podanie o zatrudnienie do gimnazjum, które wygaśnie 31.08.2019 r. Czy dyrektor musi zatrudnić tego nauczyciela na czas nieokreślony /oczywiście jeżeli go zatrudni/ i co zatem idzie wypłacić przysługującą odprawę po wygaśnięciu szkoły?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Bardzo dziękuję za odpowiedź w sprawie stażu nauczyciela w punkcie przedszkolny. Niestety MEN ma inne stanowisko i uważa,że absolutnie nauczyciele punktów przedszkolnych nie mogą odbywać stażu, bo nie ma o tym zapisu w KARCIE NAUCZYCIELA. Proszę o pomoc. Pracuję w organizacji pozarządowej, która otwiera punkty przedszkolne szczególnie na wsiach. Nauczyciele z uwagi na to, że nie mogą odbywać stażu nie chcą podejmować pracy i pojawiają się problemy kadrowe. Co mogę z tym zrobić? Pozdrawiam serdecznie gralgo
- Czy możemy zrobić angaż dla nauczyciela np. z datą 7 września z mocą obowiązującą od 1 września w związku z opóźnieniem w przyznaniu dodatku motywacyjnego? Czy powinien być to angaż z datą 1 września obowiązujacy od 1 września?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Czy w regulaminie wynagradzania nauczycieli w szkole prowadzonej przez stowarzyszenie można określić tygodniowe pensum dydaktyczne nauczyciela w wymiarze od ... do... godzin? Czy należy określić konkretną liczbę godzin dydaktycznych? A może nie ma potrzeby określania tej liczby a wymiar pensum regulować rzeczywistymi potrzebami organizacyjnymi szkoły, a ewentualne różnice w jego wysokości regulować dodatkiem motywacyjnym?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Uprzejmie proszę o interpretację następującej kwestii: w jaki sposób rozliczać nauczycieli z godzin opieki nad dzieckiem? tj. Nauczycielowi przysługuje dwa dni opieki nad dzieckiem w ciągu roku, złożył oświadczenie, że będzie to odbierał w godzinach. Jak to rozliczyć w nadgodzinach?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe