Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Nauczyciel dyplomowany złożył podanie o zatrudnienie do gimnazjum, które wygaśnie 31.08.2019 r. Czy dyrektor musi zatrudnić tego nauczyciela na czas nieokreślony /oczywiście jeżeli go zatrudni/ i co zatem idzie wypłacić przysługującą odprawę po wygaśnięciu szkoły?
Ponieważ szkoła będzie działała tylko do 31.08.2019 r., nauczyciela należy zatrudnić na czas określony wynikający z potrzeby organizacji nauczania, czyli na podstawie art. 10 ust. 7 ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. - Karta Nauczyciela, Dz. U. z 2018 r., poz. 967. W szkole nie istnieją bowiem warunki do zatrudnienia nauczyciela na czas nieokreślony, co wiąże się z jej planowaną likwidacją, wynikającą z reformy oświaty. Nauczycielowi nie będzie przysługiwała odprawa z art. 225 ust. 11 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Przepisy wprowadzające ustawę – Prawo oświatowe, Dz. U. z 2017 r., poz. 60, ponieważ nie zostanie zatrudniony na czas nieokreślony.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Ile wynosi urlop wypoczynkowy dla dyrektora i wicedyrektora w szkole publicznej nie podlegającej organowi samorządu terytorialnego?
- Jak powinien postąpić dyrektor w sytuacji, jeśli nauczyciel zajęć rewalidacyjnych nie zrealizował w cyklu wymaganych 190 godzin zajęć z powodu nieobecności ucznia? A jak postąpić, gdy przyczyną niezrealizowanych godzin jest nieobecność nauczyciela w pracy? Czy dyrektor pwinien zapewnić realizację, zlecając nauczycielowi godziny ponadwymiarowe płatne?
- Dnia 10.02.2015 r. została wypłacona nagroda jubileuszowa pracownikowi niepedagogicznemu. Dnia 02.03.2015 zostały przyznane podwyżki dla pracowników niepedagogicznych z wyrównaniem od 01.02.2015 r. Czy w takim przypadku powinno się wyrównać nagrodę jubileuszową?
- Nauczyciel zatrudniony w innej szkole chce od 01.01.2019r. przejść na urlop bezpłatny.
Czy możemy zatrudnić tego nauczyciela w naszej szkole na umowę na zastępstwo od 01.01.2019r. do 21.06.2019r, jeżeli jest on zatrudniony w innej szkole i tam przebywa na urlopie bezpłatnym.
Bardzo proszę jeżeli to możliwe o szybka odpowiedź.
Dziękuję
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Proszę o odpowiedź na następujące pytanie: jakich nauczycieli dodatkowo musimy od stycznia 2016 r. zatrudnić w klasach, w których uczą się dzieci z orzeczeniami: - orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego z uwagi na autyzm (uczeń w normie intelektualnej); - orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego z uwagi na: niepełnosprawność sprzężoną: upośledzenie umysłowe w stopniu lekkim oraz afazję motoryczną; - orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego z uwagi na Zespół Aspergera (w normie intelektualnej); - orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego z uwagi na niepełnosprawność intelektualną w stopniu lekkim. W którym przypadku powinniśmy zatrudnić nauczyciela wspomagającego, a w którym wystarczy asystenta?
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe