Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Czy w regulaminie wynagradzania nauczycieli w szkole prowadzonej przez stowarzyszenie można określić tygodniowe pensum dydaktyczne nauczyciela w wymiarze od ... do... godzin? Czy należy określić konkretną liczbę godzin dydaktycznych? A może nie ma potrzeby określania tej liczby a wymiar pensum regulować rzeczywistymi potrzebami organizacyjnymi szkoły, a ewentualne różnice w jego wysokości regulować dodatkiem motywacyjnym?
W szkole prowadzonej przez stowarzyszenie można, ale nie ma obowiązku określania pensum (nie obowiązuje art. 42 ust. 3 i 7 KN, co wynika z art. 91b KN), a zwiększone obowiązki w zakresie pracy dydaktycznej mogą być wynagradzane np. za pomoc dodatku motywacyjnego. Przy ewentualnym ustaleniu ruchomego pensum regulamin wynagradzania powinien w taki sposób ustalać zasady wynagradzania, aby nauczyciele na tych samych stanowiskach za jednakową pracę otrzymywali analogiczne wynagrodzenie, aby nie dochodziło do dyskryminacji (art. 13, art. 183c KP).
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Jak sprawdzić w Rejestrze Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym sprzątaczkę z Ukrainy która zaczęła pracę w szkole, zgodnie z nowymi przepisami o przeciwdziałaniu zagrożeniom przestępczością na tle seksualnym i ochronie małoletnich? Czy takie same procedury są z obywatelami Ukrainy którzy przybyli do polski w związku z wojną, jak z obywatelami Polskimi? Z tego co się orientuję RSPTS dotyczy obywateli polskich. Bardzo proszę o pomoc.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczycielka była zatrudniona w naszej szkole od 01.09.2014 do 26.06.2015 r. Od 01.09.2016 będzie miała dalsze zatrudnione czy zakładać temu nauczycielowi nowe akta osobowy czy można prowadzić akta w starej teczce ?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Czy mogę prosić o procedurę, typowanie nauczycieli do zwolnienia? Co brać pod uwagę najpierw, żeby zabezpieczyć się przed odwołaniem w sądzie?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel mianowany jest zatrudniony w wymiarze 21/21 etatu (ustalone tzw. pensum łączone, na które składa się 11 godzin w szkole i 10 godzin w świetlicy), jego wynagrodzenie za godzinę ponadwymiarową wynosi 32,46 zł (gdzie pensum to 21 x 4,16 = 87,36; 2824,00 zł/87 godz. = 32,46 zł).
Czy wyliczona w ten sposób stawka godzinowa odnosi się do wynagrodzenia za godziny ponadwymiarowe oraz zastępstwa doraźne realizowane zarówno w szkole jak i na świetlicy?
Takie ustalenie byłoby zgodne z brzmieniem art. 31 ust.3 Karty Nauczyciela, wynagrodzenie za godziny ponadwymiarowe i za godziny doraźnych zastępstw wypłaca według stawek osobistego zaszeregowania nauczyciela.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Proszę o wyjaśnienie kwestii urlopu pracownicy, która była zatrudniona od stycznia 2020 r. na 3/4 etatu (po 6 godz. dziennie) do 10 grudnia. Od 11.12.2020 r. jest zatrudniona na 1/2 etatu, po 4 godz. dziennie. Za 2020 r. przysługuje jej 156 godzin (26*6 h = 156 h), pracownica nie wykorzystała w tym roku ani jednego dnia. W związku z tym, że teraz pracuje po 4 godz., ściągam jej z urlopu po 4 godz. i wtedy pracownica będzie mieć więcej niż 26 dni za 2020 r.? (156 : 4 = 39 dni urlopu?). Proszę o potwierdzenie, czy ten sposób udzielenia urlopu jest prawidłowy.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe