Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Pracownik przyniósł do zakładu pracy zaświadczenie, że pracował od 1.07.1996 do 31.08.1996 na umowę zlecenia. W zaświadczeniu zawarte są informacje o odprowadzanych składkach na ZUS w wys. 43,2% (ubezpieczenie społeczne- 40%, fundusz pracy-3% oraz fundusz gwarant. świadczeń społecznych-0,2%) Czy w związku z tym mam obowiązek doliczenia pracownikowi tych 2 m-cy pracy do stażu pracy i nagrody jubileuszowej ?
Zgodnie z art. 38 ust. 5 ustawy z dnia 21.11.2008 r. o pracownikach samorządowych, Do okresów pracy uprawniających do dodatku za wieloletnią pracę, nagrody jubileuszowej i jednorazowej odprawy w związku z przejściem na emeryturę lub rentę z tytułu niezdolności do pracy wlicza się wszystkie poprzednio zakończone okresy zatrudnienia oraz inne okresy, jeżeli z mocy odrębnych przepisów podlegają one wliczeniu do okresu pracy, od którego zależą uprawnienia pracownicze (np. okresy pobierania zasiłku dla bezrobotnych czy okresy pracy w indywidualnym gospodarstwie rolnym).
Zakończone okresy zatrudnienia to okresy pracy w rozumieniu przepisów kodeksu pracy. Na podstawie art. 2 kp, pracownikiem jest osoba zatrudniona na podstawie umowy o pracę, powołania, wyboru, mianowania lub spółdzielczej umowy o pracę. Umowa zlecenia jest umową cywilno-prawną podlegającą przepisom kodeksu cywilnego i nie wlicza się do pracowniczego stażu pracy.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Jestem dyrektorem szkoły od kwietnia 2013 roku. Po przeprowadzonej kontroli dokumentacji kadrowej stwierdziłam brak aktów mianowania ( zatrudnienie na podstawie mianowania) w teczkach akt osobowych nauczycieli. Jestem w trakcie przygotowywania brakującej dokumentacji. Czy prawidłowy będzie zapis: Na podstawie art. 11 w związku z art. 10 ust. 1 i 5 oraz art. 13 -15 ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. - Karta Nauczyciela ( Dz. U. z 2006 Nr 97, poz. 674, z póź. zm.) mianuję
Panią/Pana z dniem 15.05.2013 na stanowisko NAUCZYCIELA. ( czy należy tu sprecyzować np. nauczyciela matematyki)
Data 15.05.2013 roku została zakwestionowana przez jednego z nauczycieli gdyż twierdzi on, że jest zatrudniony od np. 1992 r. i zatrudnienie na podstawie mianowania powinno zawierać datę kiedy ten akt powinien być przyznany - zgodnie z posiadaną dokumentacją np. uzyskanie stopnia awansu zawodowego nauczyciela mianowanego w roku 2005.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Pracownik zatrudniony na stanowisku referenta ds. administracji w zespole szkół zamierza od nowego roku szkolnego podjąć pracę jako nauczyciel w tym samym zespole szkół. Jak powinien zostać zakończony stosunek pracy na stanowisku referenta. Czy pracownik ma złożyć wypowiedzenie? Czy istnieje jakaś forma przeniesienia tego pracownika z stanowiska referenta na stanowisko nauczyciela? Jak powinien być rozliczony z tym pracownikiem urlop wypoczynkowy na stanowisku referenta – wylicza się urlop proporcjonalny do okresu zatrudnienia w roku kalendarzowym, tak jak przy rozwiązaniu stosunku pracy?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Czy jest konieczne wliczanie do etatu godzin indywidualnego nauczania nauczycielowi o niepełnym wymiarze zatrudnienia? Uczeń, któremu przyznano nauczanie indywidualne często ma dużą absencję w szkole. Zdarza się także, że z różnych przyczyn takie nauczanie jest przerywane, np uczeń odchodzi ze szkoły.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Czy można zatrudnić pracownika zajmującego stanowisko intendenta na stanowisku st. intendenta bez ogłaszania konkursu zewnętrznego? Pracownik ten spełnia wszystkie wymagania na stanowisko st.int.
- Dzień dobry.
Czy jeśli obejrzę jakąś e-konferencje u Państwa na portalu czy jest możliwość zdobycia certyfikatu - pragnę podkreślić że wcześniej była taka możliwość po rozwiązaniu wcześniejszego testu.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe