Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Czy można zatrudnić pracownika zajmującego stanowisko intendenta na stanowisku st. intendenta bez ogłaszania konkursu zewnętrznego? Pracownik ten spełnia wszystkie wymagania na stanowisko st.int.
Stanowisko intendenta jest zgodnie z ROZPORZĄDZENIEM RADY MINISTRÓW w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych, stanowiskiem z grupy pomocniczych i obsługi, natomiast starszy intendent to grupa stanowisk urzędniczych.
Ustawa z dnia 21 listopada 2008 r. o pracownikach samorządowych przewiduje możliwość awansu wewnętrznego, jednak tylko w przypadku stanowisk zaliczanych do tej samej grupy:
Art. 20. 1. Pracownik samorządowy, który wykazuje inicjatywę w pracy i sumiennie wykonuje swoje obowiązki, może zostać przeniesiony na wyższe stanowisko (awans wewnętrzny).
2. Awans wewnętrzny może zostać dokonany jedynie w ramach tej samej grupy stanowisk, o których mowa w art. 4 ust. 2 pkt 1-3.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Czy pracownik zatrudniony z art. 15 ust. 1-6 ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty w szkole podlega prawu pracy jako nauczyciel czy jako pracownik administracji? Osoba rozpoczęła przygotowanie pedagogiczne, posiada pozostałe wymagane kwalifikacje do zajmowane stanowiska. Jak wygląda sytuacja z prawem do świadczenia urlopowego dla nauczycieli oraz ze średnią godzin ponadwymiarowych w przypadku wykorzystywania urlopu? Czy taki pracownik powinien być traktowany jako pracownik administracji i być księgowany na paragrafie 4010?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Proszę o pilną informację dotyczącą możliwości zawarcia umowy na zastępstwo do zastępowania nauczyciela pełniącego funkcję kierowniczą w placówce (dyrektor, wicedyrektor). Pełnienie funkcji ma charakter kadencyjny. Czy w związku z tym faktem, na okres pełnienia funkcji dyrektora czy wicedyrektora szkoły, możliwe jest zatrudnienie nauczyciela na zastępstwo za osoby pełniące te funkcje?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Witam! Mam zapytanie, jak wygląda procedura ograniczenia etatu nauczyciela dyplomowanego zatrudnionego na zasadzie mianowania, który do tej pory miał pełny etat. Od września godzin na pełny etat nie będzie. Bardzo proszę o wzory pism. Dziękuję.
- Dyrektor szkoły ma przydzielonych 8 godzin pensum. Czy w przypadku rezygnacji z funkcji dyrektora w trakcie roku szkolnego (np.dyrektor złoży wypowiedzenie 30.09.2017r.) przydzielone pensum pozostanie takie same, jeżeli w arkuszu organizacyjnym nie ma godzin, które można dodatkowo przydzielić dyrektorowi po rezygnacji z funkcji?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Proszę o wykładnię w sprawie, czy nauczyciel przebywający na zwolnieniu lekarskim ma prawo do realizacji w tym czasie studiów podyplomowych. W dniu 21 czerwca 2018 r. do dyrektora wpłynęło pismo zawierające zaświadczenie o ukończeniu studiów podyplomowych przez nauczycielkę przebywającą do tej pory na zwolnieniu chorobowym z adnotacją „może chodzić”. Okres realizacji studiów pokrywał się z terminem zaświadczeń lekarskich o czasowej niezdolności do pracy i obejmował czas od 17.06.2017 r. do 26.05.2018 r. Czas objęty zwolnieniami lekarskimi:
• od 10.05 do 23.07.2017r.,
• od 17.08. do 16.11 (okres od 17.11.2017 r. do 1.02.2018 r. to okres urlopu wychowawczego i urlopu uzupełniającego),
• od 2.02 do 11.07.2018 r.
Z uwagi na niejednoznaczność proszę o opinię prawną i stanowisko w tej sprawie.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe