Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Pracownik na dzień 10.11.2015r. otrzymuje wysługę lat w wysokości 17%, w dniu 10.11.2015r. dostarczył świadectwo pracy z innego zakładu pracy i po przeliczeniu stażu pracy -staż będzie wynosił 21 lat 10 m-cy i 10 dni. W związku z tym dodatek za wysługę lat zmieni się na 20 %. Czy pracownik ma teraz prawo do nagrody jubileuszowej za 20 lat pracy. Proszę o odpowiedź i podstawę prawną.
Na podstawie § 8. 1 Rozporzadzenia Rady Ministrów z dnia 18.03.2009 r. w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych, pracownik samorządowy nabywa prawo do nagrody jubileuszowej w dniu upływu okresu uprawniającego do tej nagrody albo w dniu wejścia w życie przepisów wprowadzających nagrody jubileuszowe.
Ust.5. tego paragrafu mowi, ze nagrodę jubileuszową wypłaca się niezwłocznie po nabyciu przez pracownika samorządowego prawa do tej nagrody.
Powyższy przepis będzie miał zastosowanie w opisanej sytuacji, jeżeli w dniu nabycia prawa do nagrody jubileuszowej (kiedy minęło te 20 lat) był zatrudniony w Państwa placówce. Zgodnie z kodeksem pracy roszczenia ze stosunku pracy przedawniają się z upływem 3 lat od dnia, w którym stały się wymagalne (art. 291).
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Dla nauczyciela zabraknie godzin - dostanie art. 225, ale wiek emerytalny osiągnie w listopadzie. Czy i kiedy dostanie odprawę emerytalną? Czy istnieje szansa na wariant art. 20 + odprawa emerytalna?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczycielka posiada do wykorzystania zaległy urlop wypoczynkowy (ciąża, urlop macierzyński i rodzicielski) w wymiarze 68 dni. Urlop rodzicielski kończy się 24.12.2015r. Che wykorzystać ten urlop bezpośrednio po zakończeniu urlopu rodzicielskiego. Od kiedy należny liczyć ten urlop, czy do tego wymiaru należny wliczyć soboty i niedziele? W jakim terminie nauczycielka ma wrócić do pracy?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Z dniem 1 stycznia 2020 r. zmienia się rozporządzenie MEN w sprawie wysokości minimalnych stawek wynagrodzenia zasadniczego dla nauczycieli, czy w związku z tym nauczyciele, których podwyżki nie obejmą muszą otrzymać angaż z nową podstawa prawną? Czy w angażu jest obowiązek pisania kwoty wynagrodzenia np. 2782 słownie?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Czy do kucharza zatrudnionego w stołówce szkolnej i którego stanowisko znajduje się w ustawie o pracownikach samorządowych stosuje się rozporządzenie o wynagradzaniu pracowników samorządowych.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Konserwator w naszej szkole zatrudniony jest na 1/4 etatu czyli 2 godziny dziennie od poniedziałku do piątku. Staż jego pracy wynosi 12 lat. Ile dni urlopu wypoczynkowego należy się panu konserwatorowi? Proszę napisać jak się oblicza ten urlop?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe