Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Z dniem 1 stycznia 2020 r. zmienia się rozporządzenie MEN w sprawie wysokości minimalnych stawek wynagrodzenia zasadniczego dla nauczycieli, czy w związku z tym nauczyciele, których podwyżki nie obejmą muszą otrzymać angaż z nową podstawa prawną? Czy w angażu jest obowiązek pisania kwoty wynagrodzenia np. 2782 słownie?
Obowiązujące przepisy, a w szczególności ustawa z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy, Dz. U. z 2019 r., poz. 1040 ze zm. oraz ustawa z dnia 26 stycznia 1982 r. - Karta Nauczyciela, Dz. U. z 2019 r., poz. 2215, nie przewidują obowiązku sporządzania dokumentu o nazwie „angaż”, a w konsekwencji nie określają również zasad jego sporządzania. Zasady jego opracowywania i doręczania pracownikom mogą wynikać z przyjętej praktyki lub wewnętrznych regulacji danego pracodawcy, np. statutu. W związku z tym to z nich wynika, czy pracownikom nieobjętym podwyżkami należy doręczyć „angaż” oraz czy kwotę wynagrodzenia pisuje się w nim słownie. Informacja pracodawcy o warunkach zatrudnienia jest zasadniczo zbędna, gdy zmiana przepisów płacowych nie wpływa na wysokość wynagrodzenia pracownika.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Pracownik - woźny szkolny - ma być przeniesiony do pracy w urzędzie gminy od 1 sierpnia 2020 r. na stanowisko obsługi szkół na terenie gminy. Przełożonym pracownika będzie Wójt. W związku z tym proszę o pomoc.
1. Podstawa prawna zwolnienia i wszelkie procedury i terminy.
2. Czy należy się odprawa (pracownik pracuje 30 lat, szkoła zatrudnia powyżej 20 pracowników)
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Na jakiej podstawie należy zmienić wicedyrektorowi dodatek funkcyjny (został zmniejszony) oprócz tego, że zmieniony został regulamin przez Radę Miejska, chodzi mi o podstawę prawną z KN i KP.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Jakie warunki trzeba spełnić, aby zostać dyrektorem zespołu szkół: podstawowej i muzycznej I stopnia?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Pytanie dotyczące dodatkowego wynagrodzenia rocznego: Nauczyciel (posiadający uprawnienia emerytalne) został zatrudniony na umowę na zastępstwo za nieobecnego nauczyciela na okres 04.09.2017 - 28.11.2017 - pod koniec tego okresu zatrudniony na zastępstwo był nieobecny z powodu choroby (2 dni), następnie z tym samym nauczycielem została zawarta kolejna umowa na zastępstwo na okres 11.12.2017 - 22.06.2018. Czy ten nauczyciel zatrudniony na zastępstwo zachowuje prawo do dodatkowego wynagrodzenia rocznego za 2017 r.?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Czy dyrektor szkoły może dodatkowo zmniejszyć wymiar godzin na przyszły rok szkolny nauczycielowi zatrudnionemu w niepełnym wymiarze przekazując mu tylko w kwietniu informacje o przydzielonych godzinach zgodnie z nowym arkuszem? Czy powinien dokonać wypowiedzenia umowy, czy pisemnie o zmniejszeniu godzin do 31 maja, czy może nie robić nic i dopiero we wrześniu sporządzić aneks do umowy?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe