Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Pracownik długotrwale choruje. Od 01.05.2016r. do dnia 30.04.2017r. przebywał na urlopie dla poratowania zdrowia. Następnie wykorzystał urlop wypoczynkowy i powrócił od 01.09.2017r. do pracy.Pogarszający się stan zdrowia spowodował, że pracownik od 22.10.2017r. do 22.04.2018r. przebywał na zwolnieniu lekarskim, a obecnie korzysta ze świadczenia rehabilitacyjnego przyznanego przez ZUS od dnia 23.04.2018r. do dnia 17.04.2019r.Stan zdrowia pracownika nie ulega poprawie. Najprawdopodobniej pracownik nie będzie mógł powrócić do pracy. W związku z powyższym zwracam się z pytaniem: Czy pracownik może ponownie skorzystać z urlopu dla poratowania zdrowia, czy musi ubiegać się o rentę z tytułu niezdolności do pracy?
Okres ochronny stosunku pracy z powodu stanu zdrowia wynosi maksymalnie 12 miesięcy i 182 dni i nie podlega dalszym przedłużeniom. W związku z tym po upływie 4 dni ewentualnego urlopu zdrowotnego dyrektor i tak będzie miał obowiązek zwolnienia nauczyciela na podstawie art. 23 ust. 1 pkt 2 w zw. z ust. 2 pkt 2 ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. - Karta Nauczyciela, Dz. U. z 2018 r., poz. 967 ze zm., gdy nauczyciel jest zatrudniony przez mianowanie lub na podstawie art. 27 ust. 3 w zw. z art. 23 ust. 1 pkt 2 KN, gdy podstawę zatrudnienia stanowi umowa o pracę. W związku z tym nauczyciel powinien ubiegać się o rentę.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Nauczyciele wyjechali na szkolenia w ramach Erasmus+ - szkolenia kadry.Maja Pokryte koszty wyjazdu.Czy jako dyrektor wypłacam uczestnikom wyjazdu wynagrodzenie razem z godzinami ponadwymiarowymi.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Czy z pracownikiem niepedagogicznym-emerytem zatrudnionym na czas nieokreślony rozwiązuje się stosunek pracy również po zawiadomieniu związków zawodowych?
- Czy dla nauczyciela należy potrącić dodatek motywacyjny w związku z przejściem na urlop dla poratowania zdrowia od połowy miesiąca?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Chciałabym zapytać o kwestię związaną z urlopem dla poratowania zdrowia.Czy nauczyciel, który przebywa na rocznym urlopie dla poratowania zdrowia, może bezpośrednio po jego zakończeniu pójść na kolejny roczny urlop dla poratowania zdrowia, czy musi być zachowana jakaś przerwa?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Czy nauczyciel,który ma uprawnienia emerytalne ( ze względu na wiek) może odejść z artykułu 20 KN (brak godzin dydaktycznych) ?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe