Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Pracownik administracji ukończył studia magisterskie. Czy w związku z tym można podnieść wynagrodzenie zasadnicze? Proszę o ew. podstawę prawną. W związku ze zmianami organizacyjnymi pracownicy obsługi muszą mieć zmienione zakresy obowiązków. Wiąże się to z dodaniem obowiązków.Spowoduje to podwyższenie wynagrodzenia. Proszę o podstawę prawną i czy zmiany dokonuję aneksem do umowy czy pismem o przeszeregowaniu pracowników?
Podstawą prawną ustalania wynagrodzenia pracowników niepedagogicznych jest Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 18.03.2009 r. w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych oraz regulamin wynagradzania pracowników niepedagogicznych obowiązujący w danej szkole. W regulaminie tym pracodawca ustala m.in. szczegółowe warunki wynagradzania, w tym maksymalny poziom wynagrodzenia zasadniczego (minimalny określa rozporządzenie). W przypadku zmiany wynagrodzenia należy powołać się na powyższe akty prawne. Dokumentem właściwym będzie angaż ustalający nowe wynagrodzenie, a jeżeli zmiany w zakresach obowiązków wiązą się ze zmianą stanowiska, to również aneks do umowy o pracę.
Rozporządzenie nie reguluje kwestii podwyżek, w tym w związku z podniesieniem wykształcenia. Jeżeli dyrektor dysponuje środkami finansowymi, to może z własnej inicjatywy podwyższyć pracownikowi wynagrodzenie.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Jeden z nauczycieli przebywał na zwolnieniu lekarskim w okresie od 29.01. br. do 28.06.br. Okres ten objął przerwę feryjną. Jeśli zatem należy się urlop za ten okres, wtedy w jakim okresie powinien go wykorzystać - czy do końca roku kalendarzowego, czy w okresie jednego roku (w tym przypadku od lutego do lutego)?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Ile urlopu należy się nauczycielowi zatrudnionemu na czas nieokreślony w przedszkolu, w placówce nieferyjnej przy etacie w wymiarze 17,5 z 25 ?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Kto może dokonać oceny kwalifikacji nauczyciela czy posiadane kwalifikacje są zgodne z nauczanym zawodem, przedmiotem lub zakresem materiału czy nie? Do kogo należy decyzja i do kogo możemy się od niej odwołać?
- W latach 2016/2017 byłam dyrektorem przedszkola. Wymiar mojego urlopu wynosił 35 dni. Ze względu na obowiązki ( remonty) wykorzystałam 15 dni z przysługującego mi urlopu. Od 1 września 2017r. jestem dyrektorem Zespołu Przedszkolno - Szkolnego w tym samym przedszkolu i szkole podstawowej z oddziałami gimnazjalnymi. Czy posiadam prawo do wykorzystania zaległego urlopu?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- W niepublicznym przedszkolu integracyjnym w ramach zajęć dodatkowych szczególnie dla dzieci z niepełnosprawnością zapewniamy dogoterapię, hipoterapię. Ze specjalistami prowadzącymi w/w zajęcia obecnie mamy podpisane umowy o współpracy (zajęcia odbywają się w różnych terminach w zależności od zapotrzebowania,tj. zgłoszeń rodziców bo zajęcia są dobrowolne oraz w przypadku hipoterapii od pogody - zajęcia prowadzone są na placu przed przedszkolem). Czy od 1.09.2018 roku jesteśmy zobowiązani do zawarcia z tymi specjalistami umów o pracę?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe