Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Pracownicy obsługi są zatrudniani w szkole od 15.08 do dnia zakończenia roku szkolnego; następnie korzystają z zasiłku i dalej od 15.08. są zatrudniani w szkole. Sytuacja trwa od kilku lat. Czy w związku z takimi umowami, umowy o pracę nie powinny być już zawierane na stałe? /podstawa prawna/
W obecnym stanie prawnym ponad miesięczna przerwa pomiędzy zawarciem kolejnej umowy na czas określony nie pozwala na takie zatrudnianie bez końca. Zgodnie z art. 251 § 1 kodeksu pracy, okres zatrudnienia na podstawie umowy o pracę na czas określony, a także łączny okres zatrudnienia na podstawie umów o pracę na czas określony zawieranych między tymi samymi stronami stosunku pracy, nie może przekraczać 33 miesięcy, a łączna liczba tych umów nie może przekraczać trzech.
Przepisy kodeksu pracy określają również przypadki umów na czas określony, do których powyższych zasad się nie stosuje:
1) do umów w celu zastępstwa pracownika w czasie jego usprawiedliwionej nieobecności w pracy,
2) do umów w celu wykonywania pracy o charakterze dorywczym lub sezonowym,
3) do umów w celu wykonywania pracy przez okres kadencji,
4) w przypadku gdy pracodawca wskaże obiektywne przyczyny leżące po jego stronie
- jeżeli ich zawarcie w danym przypadku służy zaspokojeniu rzeczywistego okresowego zapotrzebowania i jest niezbędne w tym zakresie w świetle wszystkich okoliczności zawarcia umowy.
W razie zawarcia umów na czas określony opisanych w pkt. 4 pracodawca jest zobowiązany do zawiadomienia właściwego okręgowego inspektora pracy, w formie pisemnej lub elektronicznej, o zawarciu takiej umowy wraz ze wskazaniem przyczyn jej zawarcia, w terminie 5 dni roboczych od dnia jej zawarcia.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Czy nauczycielowi zatrudnionemu na cały etat, w tym realizującemu 8 godzin wychowania fizycznego przysługuje odzież sportowa?
- Czy dwukrotnie Organ Prowadzący może powierzyć funkcję dyrektora bez konkursu. Mam na myśli dyrektora, który został wybrany w konkursie, następnie powierzono mu funkcję na następne 5 lat bez konkursu i czy jest możliwe powierzenie mu funkcji na następne pięć lat bez konkursu?
- Od września 2017r. dyrektor może nauczycielowi udzielić zgody na podjęcie pracy w innej placówce.Kogo dotyczy ten obowiązek (praca w pełnym etacie, umowa zlecenie itp.)?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- W związku z przejściem na emeryturę Pani Intendentki (30.07.2017r.) proszę o odpowiedzi na pytania; 1. Czy przed odejściem mogę jako dyrektor wypłacić nagrodę (w szkole praktykuje się nagrody obsłudze i administracji razem z nauczycielami)?; 2. Jakie działania mnie czekają w związku z przyjęciem nowej osoby (jakie przygotowanie ma posiadać, kuchnia przygotowuje ponad 200 posiłków dla młodzieży itd.).?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Nauczycielka przebywa na zwolnieniu lekarskim od 2 września 2020 r. Na początku kwietnia ma przewidywany termin porodu. Jest też w trakcie robienia awansu zawodowego.
Jaki okres może przebywać na zwolnieniu i macierzyńskim ,żeby nie musiała zaczynać od nowa awansu zawodowego? Jest zatrudniona na pełnym etacie z Kodeksu Pracy. Jeżeli wróciła by na 1/2 etatu w czasie trwania urlopu rodzicielskiego rocznego to do kiedy miała by urlop i do kiedy pracowała by na 1/2 etatu oraz kiedy może wykorzystać urlop wypoczynkowy?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe