Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Podstawa prawna do rozwiązania umowy za porozumieniem stron, czy wypisujemy świadectwo pracy?
Umowa o pracę zostaje rozwiązana na podstawie porozumienia stron zawartego w oparciu o art. 30 § 1 pkt 2 KP. Taką podstawę prawną podaje się w obowiązkowo wystawianym świadectwie pracy (art. 97 § 1 KP).
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Proszę o poradę jak mam postąpić ? Nauczyciel kontraktowy przebywał na długim zwolnieniu lekarskim, później otrzymał świadczenie rehabilitacyjne, a teraz otrzymał rentę ze względu na częściową niezdolność do pracy. Czy z takim nauczycielem można rozwiązać stosunek pracy czy nie? Czy za porozumieniem stron czy są inne przesłanki. Czy muszę teraz wypłacić za zaległy urlop, czy dopiero po zakończeniu otrzymywania renty. Czy częściowa niezdolność do pracy nakłada na dyrektora obowiązek zapewnienia tej osobie powrotu do pracy ale na innym stanowisku? Czy pracodawca ponosiłby koszty ewentualnego przekwalifikowania tej osoby? Czy pracodawca może żądać od pracownika będącego na rencie oświadczenia, że ma zamiar powrócić do pracy?. Jest to za bardzo zagmatwane i proszę o pomoc w rozwiązaniu tej sprawy, bo nie chcę znowu spotkać się z tą osobą w Sądzie Pracy.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Od 04.02.2019r w szkole jest potrzeba zatrudnienia na zastępstwo nauczyciela przedmiotów zawodowych teoretycznych w wymiarze 6/18. Kandydat ma ukończone studnia pierwszego stopnia zgodne z kierunkiem nauczania ale be przygotowania pedagogicznego. Byłaby to jego pierwsza praca w zawodzie nauczyciela. Czy w takiej sytuacji dyrektor może z tym nauczycielem zawrzeć umowę do końca roku szkolnego i czy nauczyciel może rozpocząć staż?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel zatrudniony jako psycholog u innego pracodawcy (placówka medyczna) stara się o pracę w poradni. Posiada ważne badania lekarskie na stanowisku psychologa. Czy po przedstawieniu skierowania i orzeczenia lekarskiego (w przypadku stwierdzenia zgodności warunków pracy) jest możliwość uwzględnienia tych badań w procesie zatrudnienia?
Informatyk zatrudniony w poradni jest jednocześnie pracownikiem innej poradni na tym samym stanowisku i w tych samych warunkach pracy, posiada ważne badania okresowe wykonane u tamtego pracodawcy. Czy można je uwzględnić?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- 17 stycznia 2019 r zmarł nasz długoletni pracownik.
Pierwsza żona mu zmarła. 27 grudnia 1995r zawarł drugi związek małżeński ale tylko kościelny (przedstawiono potwierdzenie zawarcia związku małżeńskiego kościelnego).
Ślubu cywilnego nie zawarł.
Z pierwszego małżeństwa miał dwoje dzieci. Z drugiego małżeństwa dzieci nie miał.
Czy na podstawie okazanego dokumentu zawarcia ślubu kościelnego – mogę wypłacić żonie po zmarłym odprawę pośmiertną, trzynastkę, wynagrodzenie za część miesiąca, ekwiwalent urlopowy?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Jak wyliczyć ekwiwalent za urlop nauczycielowi zatrudnionemu na czas nieokreślony,od 2006 r, z którym rozwiązano stosunek pracy z dniem 31 lipca 2014r.? Sprawa dotyczy placówki feryjnej. W trakcie ferii zimowych wykorzystano 14 dni urlopu.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe