Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Opiekun Szkolnej Kasy Oszczędnościowej odszedł na urlop zdrowotny. W związku z tym, nie może już prowadzić SKO. W jaki sposób powinien się rozliczyć z oszczędności dzieci przed kolejnym opiekunem SKO? Jak formalnie powinno to być przeprowadzone?
Żaden obowiązujący przepis nie przewiduje istnienia funkcji „opiekuna SKO”, a w konsekwencji również nie reguluje postępowania w razie korzystania z dłuższej nieobecności przez takiego opiekuna. Zagadnienie to w kontekście przekazania obowiązków innej osobie i rozliczenia się ze środków finansowych musi więc regulować statut danej szkoły lub inne wewnętrzne regulacje, które wymieniają taką funkcję nauczyciela (art. 98 ust. 1 pkt 7 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe, Dz. U. z 2020 r., poz. 910). Bez ich znajomości niemożliwe jest udzielenie odpowiedzi, jak dotychczasowy opiekun powinien rozliczyć się z obowiązków i pieniędzy.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Ojciec pełnoletniej uczennicy chciałby uzyskać informacje o jej frekwencji i postępach w nauce. Owy pan nie ma ograniczonych praw rodzicielskich, jest po rozwodzie, regularnie płaci bardzo wysokie świadczenie alimentacyjne. Niestety córka nie wyraziła zgody na informowanie ojca o postępach w nauce dlatego jako szkoła nie zgodziliśmy się na wydanie takiego dokumentu. Czy istnieje jakiś przepis, który umożliwiłby nam udostępnienie informacji o córce mimo braku jej zgody?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Jak odpisać rodzicowi, który prosi o odpowiedź prawną czy ubezpieczenie NW jest obowiązkowe i na jakiej podstawie pobrane zostały pieniądze na NW?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel w Naszej szkole był zatrudniony do 31.08.2018 r.
Z dniem 1 września 2018 r. został przeniesiony do innej szkoły w innej miejscowości i tam jest zatrudniony na podstawie mianowania na pełny etat.
W dniu 07.12.2018 roku nauczyciel zwrócił się do Naszej szkoły (nie jest już naszym pracownikiem) z wnioskiem o wypłatę świadczenia finansowego z ZFŚS za okres zatrudnienia w roku szkolnym 2017/2018.
Czy nauczyciel ma prawo do otrzymania świadczenia z Naszego ZFŚS skoro nie jest już Naszym pracownikiem.
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Jestem dyrektorem przedszkola publicznego. Za usługi wykraczające poza podstawę programową oraz za wyżywienie pobieramy opłaty zgodnie z uchwałą rady gminy. Niektórzy rodzice zalegają z opłatami, często są to zaległości za kilka miesięcy. Wielokrotne wezwania do zapłaty nie skutkują. Czy w związku z tym mogę przekazać dane tych osób do KRD? Dodam, że podpisujemy z rodzicami umowy określające zasady wnoszenia opłat. Umowa dopuszcza skreślenie z listy dziecka trzy- i czteroletniego, ale w przypadku pięcio- i sześciolatków takich sankcji oczywiście zastosować nie mogę.
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Pełnię funkcję dyrektora szkoły podstawowej.
Mam kwalifikacje do nauczania języka polskiego. Czy jako dyrektor muszę uczyć danego przedmiotu (godziny "przy tablicy"), czy też mogę mieć godziny świetlicowe?
Nadmieniam, że mam obniżone pensum jako dyrektor (3 godz. tygodniowo).
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe