Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

DOKUMENT DO SPRAWDZENIA

ZAMÓW DOKUMENT

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNY


Nadzor-pedagogiczny.pl Porady prawne Żaden obowiązujący przepis nie przewiduje istnienia funkcji „opiekuna SKO”, a w konsekwencji również nie reguluje postępowania w razie korzystania z dłuższej...

PORADA PRAWNA

03 września 2020 Inne

Opiekun Szkolnej Kasy Oszczędnościowej odszedł na urlop zdrowotny. W związku z tym, nie może już prowadzić SKO. W jaki sposób powinien się rozliczyć z oszczędności dzieci przed kolejnym opiekunem SKO? Jak formalnie powinno to być przeprowadzone?

Żaden obowiązujący przepis nie przewiduje istnienia funkcji „opiekuna SKO”, a w konsekwencji również nie reguluje postępowania w razie korzystania z dłuższej nieobecności przez takiego opiekuna. Zagadnienie to w kontekście przekazania obowiązków innej osobie i rozliczenia się ze środków finansowych musi więc regulować statut danej szkoły lub inne wewnętrzne regulacje, które wymieniają taką funkcję nauczyciela (art. 98 ust. 1 pkt 7 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe, Dz. U. z 2020 r., poz. 910). Bez ich znajomości niemożliwe jest udzielenie odpowiedzi, jak dotychczasowy opiekun powinien rozliczyć się z obowiązków i pieniędzy. 

Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom​.

Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.


Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.

PODOBNE PROBLEMY

Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe

Copyright 2020 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT