Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Oddział przedszkolny tz. "O" ma tygodniowo 25 godzin. Jak liczyć religię w ramach tych 25 godzin czy jako godziny dodatkowe?
Z § 6 ust. 3 pkt 2 załącznika nr 1 do rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 21 maja 2001 r. w sprawie ramowych statutów publicznego przedszkola oraz publicznych szkół, Dz. U. z 2001 r. Nr 61, poz. 624 z poźn. zm. wynika, że czas trwania zajęć prowadzonych dodatkowo, w szczególności nauki religii, powinien być dostosowany do możliwości rozwojowych dzieci i wynosić z dziećmi w wieku 5-6 lat około 30 minut. Zajęcia z religii są prowadzone nieodpłatnie w ramach planu zajęć przedszkola, ale poza godzinami realizacji podstawy programowej.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Jakie kwalifikacje powinna posiadać osoba prowadząca zajęcia rozwijające kompetencje emocjonalno-społeczne?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Z pracownikiem - pomoc osoby niepełnosprawnej - dyrektor już dwa razy podpisywał umowę o pracę od września do końca czerwca każdego roku. Czy można z tym pracownikiem zawrzeć trzecią umowę bez konsekwencji zatrudnienia jej na stałe?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Mam 2 pytania odnośnie świadczenia urlopowego dla nauczycieli za rok szkolny 2014/2015 oraz ekwiwalentu za urlop. 1. Czy nauczycielowi, który był zatrudniony od 01.09.2013 do 30.09.2014 r. należy się świadczenie urlopowe? 2. Czy nauczycielowi zatrudnionemu w następujących okresach: * 08.01.2014-16.01.2015 na zastępstwo w pełnym wymiarze czasu pracy 18/18; * od 01.02.2015 do 26.06.2015 r. w wymiarze 2,5/18 należy się również świadczenie urlopowe i w jakiej wysokości? Jak wyliczyć wymiar urlopu temu pracownikowi do wypłaty ekwiwalentu (liczba dni jemu przysługująca) za okres od 01.02.2015 r do 26.06.2015 r. ?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- 1) Czy termin "ferie szkolne", o którym mowa w art. 65 KN dotyczy ferii zimowych, letnich, czy może jednych i drugich?; 2) Jeśli nauczyciel został zatrudniony w szkole podstawowej na czas określony od 16.02.2015 (pierwszy dzień zajęć po zakończeniu ferii zimowych) do 26.06.2015 (ostatni piątek przed feriami letnimi) i jest to jego pierwsza w życiu praca, to, czy zgodnie z art. 65 KN nabył prawo do pierwszego urlopu? Jeśli tak, to jaki przysługuje mu ekwiwalent?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Moje pytanie może wydać się dziwne, ale w zmieniającej się rzeczywistości coraz częściej pewne sprawy są dla mnie nowością, chociaż nie długo będę obchodziła 30 lat pracy w szkole. Pytanie moje brzmi: W szkole odbywają się zajęcia pozalekcyjne, organizowane na prośbę rodziców i prowadzone przez trenerów z zewnątrz. Za zajęcia płacą rodzice, ja tylko mam umowę użyczenia sal do tych zajęć. W szkole do godziny 15 jest bardzo dużo zajęć pozalekcyjnych w ramach godzin " karcianych", ale rodzice chcą jeszcze więcej. Jak by to wyglądało prawnie, gdyby takie zajęcia prowadził nauczyciel uczący w tej szkole również po godzinach pracy i za te zajęcia pobierał opłatę od rodziców?
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe