Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

DOKUMENT DO SPRAWDZENIA

ZAMÓW DOKUMENT

Dokumentacja dyrektora

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNY


Nadzor-pedagogiczny.pl Porady prawne Z chwilą wygrania konkursu na stanowisko dyrektora w innej szkole powinna być Pani przeniesiona do tej szkoły (art. 18 KN). Wówczas staje się Pani nauczycielem szkoły...

PORADA PRAWNA

Od września gimnazjum, w którym mam umowę o pracę, zostaje włączone do szkoły podstawowej. Od roku z tego gimnazjum jestem oddelegowana na stanowisko dyrektora w innej szkole podstawowej, gdyż tam wygrałam konkurs. Co dalej z moją umową o pracę w gimnazjum?

Z chwilą wygrania konkursu na stanowisko dyrektora w innej szkole powinna być Pani przeniesiona do tej szkoły (art. 18 KN). Wówczas staje się Pani nauczycielem szkoły podstawowej pełniącym funkcję dyrektora (zatrudnionym na stałe). Przepisy Karty Nauczyciela nie przewidują "oddelegowania" na stanowisko dyrektora w innej szkole.

Jeżeli, mimo wszystko, w dalszym ciągu jest Pani zatrudniona w gimnazjum (urlop bezpłatny?), to z dniem 1 września powinna się Pani stać nauczycielem szkoły, do której zostanie ono włączone.
 

 

Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom​.

Podstawa prawna

Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.


Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.

Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe

Copyright 2020 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT