Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNY


Nadzor-pedagogiczny.pl Porady prawne Na podstawie § 2 ust. 2b rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 marca 2020 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku...

PORADA PRAWNA

14 maja 2020 Prawo oświatowe

Od dnia 18 maja 2020 r. ponownie mają być prowadzone zajęcia rewalidacyjne w formie stacjonarnej. Czy w związku z tym w przedszkolu niepublicznym nie można już prowadzić zajęć terapeutycznych w formie zdalnej? Czy możliwe jest prowadzenie tych zajęć w formie stacjonarnej lub zdalnej w zależności od decyzji rodzica?

Na podstawie § 2 ust. 2b rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 marca 2020 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz.U. z 2020 r., poz. 410 ze zm.) do dnia 7 czerwca 2020 r. w przypadku dzieci korzystających z wychowania przedszkolnego rodzice mogą zdecydować o nieuczęszczaniu ich dzieci odpowiednio do przedszkoli, innych form wychowania przedszkolnego i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych. Od dnia 18 maja 2020 r. do dnia 7 czerwca 2020 r. dopuszcza się możliwość realizacji m.in. zajęć rewalidacyjnych, w uzgodnieniu z organem prowadzącym i za zgodą rodziców dzieci posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego; zajęcia te mogą być realizowane w bezpośrednim kontakcie dziecka lub ucznia z osobą prowadzącą te zajęcia, czyli w siedzibie przedszkola (§ 3 pkt 4 ww. rozporządzenia). Do dnia 7 czerwca 2020 r. w przypadku dzieci nieuczęszczających do przedszkola na podstawie decyzji rodziców, dyrektor odpowiednio przedszkola lub szkoły podstawowej zapewnia realizację zajęć z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość lub w inny przyjęty sposób, zgodnie z § 3a ust. 3b ww. rozporządzenia. Przepis ten stanowi podstawę prowadzenia zajęć rewalidacyjnych zdalnie, gdy rodzic nie ubiega się (nie wyraża zgody) na prowadzenie zajęć w siedzibie przedszkola. 

Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom​.

Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.


Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.

PODOBNE PROBLEMY

Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe





Copyright 2024 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT