Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNY


Nadzor-pedagogiczny.pl Porady prawne Na podstawie § 4 załącznika nr 4 do rozporządzenia MENiS z dnia 7 marca 2005 r. w sprawie ramowych statutów placówek publicznych, Dz. U. z 2005 r. Nr 52, poz. 466 statut...

PORADA PRAWNA

14 listopada 2016 Prawo oświatowe

Czy w młodzieżowym ośrodku socjoterapii powinien być oprócz statutu i regulaminu pracy także regulamin organizacyjny? Wymaga tego organ prowadzący. Bardzo proszę o podstawę prawną, na podstawie której regulamin organizacyjny powinnam posiadać.

Na podstawie § 4 załącznika nr 4 do rozporządzenia MENiS z dnia 7 marca 2005 r. w sprawie ramowych statutów placówek publicznych, Dz. U. z 2005 r. Nr 52, poz. 466 statut młodzieżowego ośrodka socjoterapii określa organizację ośrodka. Oznacza to, że zagadnienia dotyczące organizacji placówki są szczegółowo określane albo w samym statucie, bądź dokumencie stanowiącym załącznik do statutu, często nazywanym regulaminem. Jeśli MOS ma uregulowaną organizację wyłącznie w statucie, powinien wskazać organowi prowadzącemu numery jednostek redakcyjnych statutu, które tę organizację określają.

 

Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom​.

Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.


Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.

PODOBNE PROBLEMY

Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe





Copyright 2022 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT