Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

ZAMÓW DOKUMENT

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNY


Nadzor-pedagogiczny.pl Porady prawne W opisanym przypadku pracownicy należy wypłacić nagrodę jubileuszową za 20 lat pracy w pełnej wysokości. Zgodnie z § 8 ust. 1 Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia...

PORADA PRAWNA

06 lutego 2019 Kadry

Od 1.09.2008r. została zatrudniona sprzątaczka na pełen etat na czas nieokreślony. Osoba ta na dzień 27.11.2018r. miała 19 lat pracy. Z dniem 06.02.2019r. ta Pani przyniosła dokumenty od radcy prawnego potwierdzające pracę w gospodarstwie rolnym i z dniem 27.10.2018r. łączny staż pracy tej osoby to 22 lata. Czy dyrektor ma obowiązek wypłaty nagrody jubileuszowej za 20 lat pracy ?

W opisanym przypadku pracownicy należy wypłacić nagrodę jubileuszową za 20 lat pracy w pełnej wysokości. Zgodnie z § 8 ust. 1 Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 15.05.2018 r. w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych, pracownik samorządowy nabywa prawo do nagrody jubileuszowej w dniu upływu okresu uprawniającego do tej nagrody albo w dniu wejścia w życie przepisów wprowadzających nagrody jubileuszowe. Od dnia nabycia prawa do nagrody nie upłynęły 3 lata, więc roszczenie nie uległo jeszcze przedawnieniu.

Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom​.

Podstawa prawna

Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.


Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.

PODOBNE PROBLEMY

Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe

Copyright 2019 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT