Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Od 1 września wprowadzamy do dokumentacji szkolnej e-dziennik. Moje pytanie brzmi: Czy od razu możemy zrezygnować z dziennika papierowego czy dopiero po pewnym czasie np. po roku prowadzenia dziennika papierowego wraz z dziennikiem elektronicznym? Jak musi wyglądać wniosek do organu prowadzącego?
Zgodnie z § 21 ust. 1 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 25 sierpnia 2017 r. w sprawie sposobu prowadzenia przez publiczne przedszkola, szkoły i placówki dokumentacji przebiegu nauczania, działalności wychowawczej i opiekuńczej oraz rodzajów tej dokumentacji (Dz.U. z 2017 r., poz. 1646) prowadzenie dzienników równocześnie w formie papierowej oraz elektronicznej nie wymaga zgody organu prowadzącego. Natomiast zgodnie z § 21 ust. 2 ww. rozporządzenia do prowadzenia dzienników wyłącznie w formie elektronicznej uzyskanie takiej zgody jest konieczne. Wprowadzając dziennik elektroniczny można od razu – pod warunkiem uprzedniego uzyskania wymaganej zgody – stosować go jako wyłączną formę dokumentacji szkolnej; przepisy nie określają, że najpierw dziennik należy przez jakiś czas prowadzić w obu formach. Ponadto przepisy nie określają formy i treści wniosku do organu prowadzącego. Aby taką zgodę uzyskać, dyrektor powinien sporządzić wniosek (najlepiej na piśmie), w którym zostanie powołana argumentacja przemawiająca za tym, aby w danej jednostce oświatowej stosować tylko elektroniczne dzienniki.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Jak ma wyglądać nadzór pedagogiczny w czasie pandemii? Jak ma wyglądać sprawozdanie z nadzory pedagogicznego z tego okresu?
Nadzór pedagogiczny Przeczytaj odpowiedź
- Czy istnieje obowiązek przedstawiania radzie pedagogicznej planu nadzoru pedagogicznego także w formie zarządzenia przekazanego do wiadomości wszystkich nauczycieli? W mojej szkole plan nadzoru został przedstawiony na zebraniu rady pedagogicznej i zatwierdzony uchwałą RP.Krystyna Barc
Nadzór pedagogiczny Przeczytaj odpowiedź
- Uczeń nieklasyfikowany z 3 przedmiotów w szkole podstawowej (nieklasyfikowanie ze względu na usprawiedliwione nieobecności), na wniosek matki miał wyznaczone terminy egzaminów klasyfikacyjnych. Na egzaminach nie pojawił się. Czy informację o egzaminie należy umieścić w arkuszu ocen ucznia podając informacje o przedmiocie i nieobecności ucznia na egzaminie? Czy też należy w związku z nieprzystąpieniem ucznia do egzaminów rubrykę w arkuszu dotyczącą egzaminów klasyfikacyjnych pozostawić niewypełnioną?
Nadzór pedagogiczny Przeczytaj odpowiedź
- Kto uchwala statut niepublicznej szkoły podstawowej 8 klasowej?
Nadzór pedagogiczny Przeczytaj odpowiedź
- Moje pytanie dotyczy arkuszy ocen dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym lub znacznym. Uczniowie mają założone arkusze ocen przed zmianą wzorów gdzie nie ma podziału na 4 zakresy: funkcjonowanie osobiste i społeczne, zajęcia rozwijające komunikowanie się itd.
Co należy w takiej sytuacji zrobić? Czy można zmienić kolejną stronę arkusza z nowego wzoru, czy uzupełniać na starym arkuszu (świadectwo jest wypisywane na nowych)?
Nadzór pedagogiczny Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe