Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNY


Nadzor-pedagogiczny.pl Porady prawne W związku z reformą oświaty dotychczasowy wicedyrektor gimnazjum zostanie odwołany ze stanowiska kierowniczego z dniem 31 sierpnia 2017 r. (art. 238 ust. 4 ustawy z dnia 14...

PORADA PRAWNA

26 stycznia 2017 Zatrudnianie (kodeks pracy)

Obecnie pracuję jako dyrektor zespołu szkół w skład którego wchodzą szkoła podstawowa 6 letnia i gimnazjum , łącznie w zespole jest 10 oddziałów i mam wicedyrektora. Czy przy 10 oddziałach po przekształceniu w ośmioklasową szkolę podstawową z oddziałami gimnazjalnymi będę mogła powołać wicedyrektora nadmieniam, że łącznie będę mięć 10 oddziałów?

W związku z reformą oświaty dotychczasowy wicedyrektor gimnazjum zostanie odwołany ze stanowiska kierowniczego z dniem 31 sierpnia 2017 r. (art. 238 ust. 4 ustawy z dnia 14 grudnia – Przepisy wprowadzające ustawę – Prawo oświatowe, Dz. U. z 2017 r., poz. 60). Ponieważ stanowisko wicedyrektora w szkole podstawowej, która powstanie z przekształcenia zespołu, tworzy się w szkołach z co najmniej 12 oddziałami, utworzenie i obsadzenie tego stanowiska będzie uzależnione od uzyskania zgody organu prowadzącego (§ 12 załącznika nr 2 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 21 maja 2001 r. w sprawie ramowych statutów publicznego przedszkola oraz publicznych szkół, Dz. U. z 2001 r. Nr 61, poz. 624 z późn. zm., art. 97 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 14 grudnia – Prawo oświatowe, Dz. U. z 2017 r., poz. 59).

 

Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom​.

Podstawa prawna

Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.


Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.

PODOBNE PROBLEMY

Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe

Copyright 2024 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT