Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

DOKUMENT DO SPRAWDZENIA

ZAMÓW DOKUMENT

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNY


Nadzor-pedagogiczny.pl Porady prawne W obecnym stanie prawnym lekarz rodzinny nie jest uprawniony do potwierdzenia posiadania zdolności do pracy przez nauczyciela, a więc dopuszczenie nauczyciela do pracy jest...

PORADA PRAWNA

20 marca 2020 Kadry

Nauczycielowi 20.03.2020 r. kończą się badania okresowe. W związku z epidemią koronawirusa nie ma możliwości uzyskania badania kontrolnego. Nauczyciel otrzymał zaświadczenie o zdolności do pracy od lekarza rodzinnego. Prosimy o opinię czy szkoła może dopuścić nauczyciela do pracy na podstawie zaświadczenia od lekarza rodzinnego?

W obecnym stanie prawnym lekarz rodzinny nie jest uprawniony do potwierdzenia posiadania zdolności do pracy przez nauczyciela, a więc dopuszczenie nauczyciela do pracy jest ryzykowne na wypadek kontroli PIP, ponieważ narusza art. 229 § 4 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy, Dz. U. z 2019 r., poz. 1040 ze zm. oraz art. 12 ust. 1 ustawy z dnia 27 czerwca 1997 r. o służbie medycyny pracy (Dz.U. z 2019 r., poz. 1175). Natomiast możliwe jest, że w najbliższym czasie zostaną uchwalone z mocą wsteczną regulacje zawieszające obowiązek wykonywania badań profilaktycznych w czasie stanu zagrożenia epidemicznego lub stanu epidemii w związku z planowanym dodaniem nowego art. 12a w dotychczasowej ustawie z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych (Dz.U. z 2020 r., poz. 374). Projekt nowelizacji ww. ustawy jest dostępny na stronie: https://www.prawo.pl/gfx/prawopl/userfiles/_public/dokumenty/projekt_ustawy_21_marca_2020_r__nowela_ustawy_do_przeciwdzialania_covid-19.pdf. 

Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom​.

Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.


Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.

PODOBNE PROBLEMY

Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe

Copyright 2020 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT