Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNY


Nadzor-pedagogiczny.pl Porady prawne Nauczycielka nie musi składać wniosku. Na podstawie art. 9d ust. 5a ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. – Karta Nauczyciela, Dz. U. z 2019 r., poz. 2215 ze zm., w przypadku...

PORADA PRAWNA

28 lipca 2021 Awans zawodowy

Nauczycielka wraca do pracy po urlopie macierzyńskim i rodzicielskim. Na 1 rok przerwała staż na nauczyciela mianowanego, teraz będzie go kontynuować. Czy musi złożyć jakiś wniosek o kontynuację stażu?

Nauczycielka nie musi składać wniosku. Na podstawie art. 9d ust. 5a ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. – Karta Nauczyciela, Dz. U. z 2019 r., poz. 2215 ze zm., w przypadku nieobecności nauczyciela w pracy z powodu urlopu macierzyńskiego i urlopu rodzicielskiego staż ulega przedłużeniu o czas trwania tej nieobecności. Przepis ten stanowi o wydłużeniu stażu z mocy prawa, bez konieczności składania wniosku, a prawidłowy czas jego trwania ustala dyrektor. 

Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom​.

Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.


Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.

PODOBNE PROBLEMY

Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe

Copyright 2022 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT