Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Nauczycielka ukończyła w 1983 r. studium pedagogiczne i uzyskała kwalifikacje do nauczania w szkole podstawowej. W 1987 r. ukończyła studium przedmiotowo-metodyczne na kierunku "nauczanie początkowe". W akcie mianowania z 2000 r. istnieje zapis, iż może ona być zatrudniona w szkole podstawowej. W 2006 r. uzyskała tytuł licencjata w zakresie pedagogiki opiekuńczo-wychowawczej. Czy nauczycielka z tymi kwalifikacjami posiada uprawnienia do nauczania w klasach I-III lub prowadzenia zajęć w oddziale przedszkolnym?
ROZPORZĄDZENIE MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ z dnia 12 marca 2009 r. w sprawie szczegółowych kwalifikacji wymaganych od nauczycieli oraz określenia szkół i wypadków, w których można zatrudnić nauczycieli niemających wyższego wykształcenia lub ukończonego zakładu kształcenia nauczycieli:
§ 27. Nauczyciele zatrudnieni w dniu wejścia w życie rozporządzenia na podstawie mianowania, którzy spełniali wymagania kwalifikacyjne na podstawie dotychczasowych przepisów, zachowują nabyte kwalifikacje do zajmowania stanowiska nauczyciela.
Jeżeli nauczyciel przed wejściem w życie nowego rozporządzenia zatrudniony był przez mianowanie i na podstawie dotychczasowych przepisów posiadał kwaifikacje do prowadzenia określonych zajęć, może w dalszym ciągu takie zajęcia prowadzić (tak jak jest zapisane w akcie mianowania, czyli w szkole podstawowej). Dotyczy to jednak tylko nauczycieli będących w zatrudnieniu w dniu 01.09.2009 r., czyli kontyuujących pracę.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Czy nauczycielce zatrudnionej na czas nieokreślony na podstawie mianowania, przebywającej obecnie na urlopie macierzyńskim można zmniejszyć wymiar zatrudnienia z dniem 01.09.2015 z uwagi na zmiany organizacyjne spowodowane niżem demograficznym? Nauczyciel wraca do pracy we wrześniu. Proszę o pilna odpowiedź. Jeżeli tak kiedy powinno być wystosowane pismo w tej kwestii i na jakie przepisy prawne powinnam się powołać?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Pracownik kancelaryjny zatrudniony został od 23 grudnia na 1/4 etatu. Pracuje 2 dni w tygodniu po 5 godz. Czy w związku z tym należy mu się za 26 grudnia 2015 r. dzień wolny?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Wypowiedzenie umowy o pracę przez nauczyciela. Bardzo proszę o informacje dotyczące okresów wypowiedzenia obowiązujących przy składaniu wypowiedzeń przez nauczycieli z podziałem na:
1. Umowy na czas określony w podziale na stopnie awansu zawodowego.
2. Umowy na czas nieokreślony w podziale na stopnie awansu zawodowego.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczycielka jest zatrudniona w szkole ok. 10 lat na podstawie mianowania. W ostatnich 7 latach pracowała w szkole 6 lat w pełnym wymiarze czasu pracy i 1 rok w wymiarze 10/18. Nauczycielka złożyła wniosek o udzielenie urlopu na poratowanie zdrowia. W dniu złożenia wniosku jest zatrudniona w pełnym wymiarze czasu pracy. Czy fakt, że w ciągu ostatnich 7 lat poprzedzających udzielenie pierwszego urlopu jeden rok była zatrudniona w niepełnym wymiarze czasu pracy stanowi przeszkodę do udzielenia tego urlopu?
- Nauczycielka od dnia 12.12.2015 r. przebywała na urlopie macierzyńskim, później od dnia 11.06.2016 r na urlopie rodzicielskim do dnia 09.12.2016. Po czym wykorzystała urlop wypoczynkowy do dnia 04.02.2017r. Od września planuje wrócić do pracy, do kiedy udzielić urlopu wychowawczego od dnia 05.02.2017 do końca zajęć lekcyjnych czy do końca roku szkolnego ?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe