Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Wypowiedzenie umowy o pracę przez nauczyciela. Bardzo proszę o informacje dotyczące okresów wypowiedzenia obowiązujących przy składaniu wypowiedzeń przez nauczycieli z podziałem na: 1. Umowy na czas określony w podziale na stopnie awansu zawodowego. 2. Umowy na czas nieokreślony w podziale na stopnie awansu zawodowego.
Rozwiązanie umowy o pracę na czas nieokreślony przez nauczyciela:
- art. 27 ust. 1 Karty Nauczyciela - za trzymiesięcznym wypowiedzeniem (w szkołach feryjnych, dodatkowo - z końcem roku szkolnego), dot. nauczycieli kontraktowych, mianowanych i dyplomowanych zatrudnionych na podstawie umowy o pracę,
- art. 23 ust. 1 pkt. 1 Karty Nauczyciela - za trzymiesięcznym wypowiedzeniem (w szkołach feryjnych, dodatkowo - z końcem roku szkolnego), dot. nauczycieli mianowanych i dyplomowanych zatrudnionych przez mianowanie.
Rozwiązanie umowy o pracę na czas określony przez nauczyciela:
- art. 36 § 1 kodeksu pracy, w związku z art. 91c ust. 1 Karty Nauczyciela - okres wypowiedzenia umowy o pracę zawartej na czas nieokreślony i umowy o pracę zawartej na czas określony jest uzależniony od okresu zatrudnienia u danego pracodawcy i wynosi:
Dotyczy wszystkich stopni awansu zawodowego.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Ekwiwalent za niewykorzystany urlop nauczyciela. Nauczycielka zatrudniona na czas nieokreślony, przebywająca do 12 sierpnia na urlopie rodzicielskim, złożyła wypowiedzenie ze skutkiem na dzień 31 sierpnia. W związku z ciążą (zwolnienia lekarskie) i urlopami związanymi z macierzyństwem przysługiwał jej urlop uzupełniający za 2016 r. w ilości 12 dni oraz za 2017 r. w ilości 56 dni. Jaki jest wymiar należnego urlopu za 2018 r. w związku z wypowiedzeniem (rozwiązanie umowy 31 sierpnia)) i za ile dni powinno się naliczyć ekwiwalent za cały niewykorzystany urlop (nauczycielka, po urlopie rodzicielskim, od 13 do 31 sierpnia przebywa na urlopie, tj. 19 dni). Serdecznie proszę o odpowiedź.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Czy nauczyciel będący na urlopie macieżyńskim może przerwać ten urlop np. na 14 dni, wrócić do pracy a nastepnie kontynuować urlop macieżynski?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel będący na urlopie dla poratowania zdrowia (kończy mu się 05 czerwca 2014r.) poinformował mnie, jako dyrektora szkoły, że stan zdrowia nie pozwala mu wrócić do pracy, choroba wymaga dalszego leczenia. Nauczyciel jest po konsultacji z lekarzem specjalistą, który przekazał pacjentce, że nie podpisze zgody na powrót do pracy. W związku z tym mam pytania: 1. Czy nauczyciel, żeby kontynuował leczenie powinien wrócić do pracy na jeden dzień (mimo, że nie ma zgody lekarza z medycyny pracy), a potem przejść na dłuższe l- 4?
2. Czy nauczycielowi przebywającemu na urlopie na poratowanie zdrowia do 05.06.2014, można od września ograniczyć etat?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Czy w internacie/bursie może pracować osoba jako nauczyciel-wychowawca ,która ukończyła studia mgr na kierunku pedagogika, specjalność pedagogika specjalna w zakresie pedagogiki terapeutycznej.
- Nauczyciel nie przyszedł do pracy i ma nieusprawiedliwioną nieobecność. Proszę o podstawy prawne do świadectwa pracy i wszelką dokumentację dotyczącą rozwiązania umowy o pracę z tym nauczycielem dyscyplinarnie.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe