Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Nauczycielka szkoły ponadgimnazjalnej została zatrudniona na 11,26/18 etatu (od 1.09.2010 do 31.08.2011) oraz 11,16/18 (od 1.09.2010 do 22.06.2011- zastępstwo). Czy w związku z tym godziny wynikające z art.42 K.N. realizuje w wymiarze (11,26/18+11,16/18)tygodniowo czy liczyć 1 godzinę tygodniowo jak u nauczyciela zatrudnionego w pełnym wymiarze godzin?
Tak.
Nauczycielka jest zatrudniona na pełny etat i zgodnie z art.42 KN obowiązuje ją 1 godzina w w wymiarze tygodniowym, rozliczana w okresie półrocznym.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Czy nauczyciela zatrudnionego w oddziale przedszkolnym przy szkole podstawowej obowiązuje realizacja godzin z Art.42 KN?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Jeżeli nauczyciel zapisał się na szkolenie na które nie było określonego terminu - było to warunkowane ilością zgłoszeń i termin wypadł w czasie jego planowego urlopu czy można mu zwrócić koszty tego szkolenia - szkolenie było realizowane na skierowanie dyrektora?
- Czy jest w jakiś sposób możliwe nadrobienie przez nauczyciela nie wypracowanych w ciągu roku tzw. 19-tej godz.?Jakie sankcje mogą spaść na takiego nauczyciela?
- Od 1.09.2018 r. do mojego liceum zostaną włączone klasy gimnazjum. W arkuszu organizacyjnym, zatwierdzonym przez organ prowadzący, zaplanowane zostało 16 godzin wychowania fizycznego w gimnazjum dla jednego nauczyciela, inny n-l w-fu wyraził chęć przejścia w stan nieczynny w związku z brakiem godzin. Po klasyfikacji okazało się, że stany klas się zmieniły i możliwy będzie podział na grupy, czyli ilość godzin zwiększy się do 24, ale dla nauczycieli liceum brakuje do pełnych etatów około 8 godzin. Czy w związku z tym, że pojawiły się dodatkowe godziny w gimnazjum muszę przywrócić ze stanu nieczynnego n-la gimnazjum i dać mu te parę (6 lub 8) godzin, czy też mogę je przydzielić nauczycielom liceum? Przy czym przewiduję, że w przyszłym roku szkolnym nie będę miała godzin dla tego n-la, którego miałabym przywrócić ze stanu nieczynnego i będę musiała go zwolnić.
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Mam zapytanie dotyczące wypłaty 6- miesięcznej odprawy nauczycielowi, który otrzymał w maju wypowiedzenie umowy o pracę z art. 20 KN.Nauczyciel skierował sprawę na drogę sadową w związku z rzekomym bezzasadnym wypowiedzeniem umowy o pracę. Jedna sprawa sądowa już się odbyła, druga ma być w październiku. Nauczycielowi należy wypłacić odprawę do końca sierpnia. Czy w takiej sytuacji kiedy nie ma wyroku sądu w powyższej sprawie należy wypłacić odprawę czy dopiero po zakończeniu spraw sądowych?
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe