Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNY


Nadzor-pedagogiczny.pl Porady prawne W sprawozdaniu zamieszcza się wyłącznie informacje dotyczące realizacji planu rozwoju zawodowego w czasie odbywania stażu, opracowanego w danej szkole, a więc nauczycielka...

PORADA PRAWNA

31 października 2019 Awans zawodowy

Nauczycielka rozpoczęła w naszej szkole awans zawodowy na nauczyciela mianowanego w ubiegłym roku. Miała cały etat, w tym roku szkolnym poprosiła o zmniejszenie pensum do 1/2 etatu, ponieważ podjęła również pracę w innej szkole. Czy działania podjęte w tamtej placówce może ująć później w sprawozdaniu w naszej szkole? Czy w sprawozdaniu muszą być tylko działania ze szkoły, w której odbywa staż? Nauczycielka jest zatrudniona na czas nieokreślony, a w drugiej szkole na czas określony.

W sprawozdaniu zamieszcza się wyłącznie informacje dotyczące realizacji planu rozwoju zawodowego w czasie odbywania stażu, opracowanego w danej szkole, a więc nauczycielka nie jest uprawniona do ujęcia w sprawozdaniu działań w szkole, w której stażu nie odbywa – art. 9c ust. 3 ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. - Karta Nauczyciela, Dz. U. z 2018 r., poz. 967 ze zm. 

Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom​.

Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.


Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.

PODOBNE PROBLEMY

Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe

Copyright 2024 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT