Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Nauczycielka religii jest zatrudniona w naszym przedszkolu na 5/25 etatu. Cały etat ma w innej placówce i tam jest jej główne miejsce zatrudnienia. Nauczycielka miała już u nas podpisane 2 umowy na czas określony kolejno po 1 roku (Łączne 24 miesiące). Czy można podpisać teraz kolejną umowę na rok czy też zgodnie z nowymi przepisami kodeksu pracy musi to być umowa na czas nie określony? Łączny czas wszystkich umów przekroczy 33 miesiące i będzie to trzecia umowa.
W przypadku zatrudnienia w niepublicznym przedszkolu zawarcie trzeciej umowy na czas określony, która łącznie z poprzednimi przekracza 33 miesiące, jest dopuszczalne tylko jeśli takie zatrudnienie wynika z obiektywnych potrzeb pracodawcy, wymienionych w treści umowy i dodatkowo umowa musi zostać zgłoszona do PIP (art. 251 § 4 pkt 4 i § 5, art. 29 § 11 KP), a jeśli takie obiektywne przyczyny nie istnieją – umowa przekształci się po upływie 33 miesiąca w umowę na czas nieokreślony (art. 251 § 2 KP). W przedszkolu publicznym zawarcie terminowej umowy jest dopuszczalne bez ograniczeń liczby i czasu trwania umów ale tylko, jeśli jest to podyktowane potrzebami wynikającymi z organizacji nauczania – np. gdy nie wiadomo, czy zajęcia będą kontynuowane w kolejnym roku szkolnym (art. 10 ust. 7 KN).
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Szkoła od 01 września będzie prowadzona przez osobę fizyczną, ale nadal będzie placówką publiczną. Część nauczycieli odchodzi na świadczenie kompensacyjne i chce dodatkowo pracować w szkole. Zatrudniając ich na umowę zlecenie nie będą oni podlegać Nadzorowi pedagogicznemu. Mam prośbę o Państwa interpretację takiej sytuacji.
- Obecnie jesteśmy gimnazjum, a od 01.09.17 r. jednostka nasza będzie przekształcona w ośmioletnią szkołę podstawową. Uchwała nadająca Akt założycielski szkoły i statut będzie podjęta we wrześniu (pod koniec). Kiedy mamy dokonać zmian REGON, NIP, w ZUS i u wszystkich kontrahentów? Myślę, że gdy będzie akt założycielski, ale jak do tego czasu mamy funkcjonować? Pracownicy dostali informację, że od 01.09.17 stają się pracownikami szkoły podstawowej, więc kto 01.09.17 płaci im wynagrodzenia, gimnazjum czy szkoła podstawowa, jakich pieczątek używać?
- Pytanie odnośnie głównej księgowej. W mojej szkole zatrudniona jest główna księgowa na cały etat. Czy mam prawny obowiązek zatrudniania w szkole księgowej płacowej (odpowiedzialnej za liczenie i wypłatę wynagrodzeń). Jeśli tak to jaka jest podstawa prawna?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Czy nauczyciel, który ma założoną działalność gospodarczą - firma usługowa i zatrudnia w ramach tej działalności pracowników (sam nie wykonuje tych usług) może skorzystać z urlopu zdrowotnego?
- Nauczyciel od 1.09 zatrudniony jest na umowę na 16,6 godziny od 20.11 dostaje 1 godzinę nauczania indywidualnego - średnioroczny przydział zmienia mu się na 17,34 h, ale umowę od 20.11 zmieniam na 17,6, następnie od 8.01 znowu dochodzi 1 godz. nauczania indywidualnego - średnioroczne zatrudnienie wzrasta do 17,8, ale faktyczny przydział wzrasta do 18,6. Jak powinnam podpisać umowę i jak płacić nauczycielowi?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe