Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNY


Nadzor-pedagogiczny.pl Porady prawne  W razie popełnienia błędu w zwolnieniu lekarskim, lekarz może je anulować i wystawić nowe, poprawne. Na podstawie art. 58a ust. 1 ustawy z dnia 25.06.1999 r. o...

PORADA PRAWNA

03 kwietnia 2019 Zatrudnianie (kodeks pracy)

Nauczycielka przebywająca od września na zwolnieniu lekarskim (ciąża) dostarczyła kolejne zwolnienie lekarskie. Okazało się, że lekarz wypisał kolejne zwolnienie z 4 dniowa przerwą między zwolnieniami. Nauczycielka nie wiedziała o tym, gdyż L4 jest elektroniczne, tak więc jest luka 4 dniowa pomiędzy zwolnieniami. 1. Co zrobić z tymi nieobecnościami - Nie może chyba napisać o urlop bezpłatny, bo nie ma zdolności do pracy ? 2. Po przerwie 4 dniowej ZUS przestaje płacić i przez 33 dni płatność przechodzi na szkołę.

 W razie popełnienia błędu w zwolnieniu lekarskim, lekarz może je anulować i wystawić nowe, poprawne. Na podstawie art. 58a ust. 1 ustawy z dnia 25.06.1999 r. o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa, w przypadku gdy w zaświadczeniu lekarskim został popełniony błąd, wystawiający zaświadczenie lekarskie, który wystawił zaświadczenie lekarskie, w którym został popełniony błąd, albo inny wystawiający zaświadczenie lekarskie, w terminie 3 dni roboczych od dnia stwierdzenia błędu lub otrzymania informacji o stwierdzeniu błędu, w szczególności od płatnika składek, ubezpieczonego lub Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, przekazuje na elektroniczną skrzynkę podawczą Zakładu Ubezpieczeń Społecznych odpowiednio:

1) informację o stwierdzeniu nieważności zaświadczenia lekarskiego, w którym został popełniony błąd, albo
2) informację, o której mowa w pkt 1, oraz nowe zaświadczenie lekarskie, zawierające identyfikator i datę jego wystawienia oraz dane i informacje, o których mowa w art. 55 ust. 3 pkt 2-10, zawarte w zaświadczeniu lekarskim, w którym został popełniony błąd, po sprostowaniu tego błędu
- podpisane kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym, podpisem osobistym albo z wykorzystaniem sposobu potwierdzania pochodzenia oraz integralności danych dostępnego w systemie teleinformatycznym udostępnionym bezpłatnie przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Urlopu bezpłatnego można udzielić bez konieczności uzyskania przez pracownika zdolności do pracy. Orzeczenie lekarskie stwierdzające brak przeciwwskazań do wykonywania pracy na danym stanowisku konieczne jest do dopuszczenia pracownika pracy.

Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom​.

Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.


Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.

PODOBNE PROBLEMY

Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe





Copyright 2024 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT