Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Nauczycielka 1 lipca 2016 r. uzyskała stopień nauczyciela kontraktowego. Od 09.01.2019 do 07.01.2020 przebywała najpierw na urlopie macierzyńskim, a teraz na rodzicielskim. Kiedy może rozpocząć awans na stopień nauczyciela mianowanego? 1 września 2020?
Zgodnie z art. 9d ust. 4 ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. - Karta Nauczyciela, Dz. U. z 2018 r., poz. 967 ze zm. w brzmieniu od 1 września 2019 r., nauczyciel kontraktowy może rozpocząć staż na stopień nauczyciela mianowanego po przepracowaniu w szkole co najmniej 2 lat. Nauczycielka ma obecnie dwie możliwości, jeśli chodzi o złożenie takiego wniosku do dyrektora. Po pierwsze, może najpóźniej 16 września 2019 r. (czyli w ciągi 14 dni od rozpoczęcia zajęć w roku szkolnym 2019/2020) złożyć wniosek o rozpoczęcie stażu, natomiast jego faktyczną realizację rozpocznie po powrocie z urlopów związanych z rodzicielstwem, które przedłużają staż ale nie uniemożliwiają jego formalnego rozpoczęcia w czasie nieobecności w pracy (art. 9d ust. 1 i ust. 5a KN). Nauczycielka może również złożyć wniosek o rozpoczęcie stażu we wrześniu 2020 r., najwcześniej od 1 września, a najpóźniej wniosek musiałaby złożyć w ciągu 14 dni od rozpoczęcia zajęć (art. 9d ust. 1 KN).
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Jak wyglądają procedury i terminy w przypadku nauczyciela stażysty, który rozpoczął swój staż we wrześniu 2018 r. i chce go zakończyć 31 sierpnia 2019 r.?
Awans zawodowy Przeczytaj odpowiedź
- Jaką datę należy umieścić w akcie nadania stopnia nauczyciela kontraktowego i mianowanego? (czy może to być data odbytej rozmowy kwalifikacyjnej oraz egzaminu,czy inna data sierpniowa lub grudniowa w zależności od daty złożenia wniosku przez nauczyciela).
Awans zawodowy Przeczytaj odpowiedź
- Czy w zaświadczeniu dotyczącym akceptacji komisji kwalifikacyjnej po rozmowie z nauczycielem ubiegającym się o stopień awansu zawodowego oraz w akcie nadania stopnia awansu należy wpisać numer wniosku?
Awans zawodowy Przeczytaj odpowiedź
- Jestem dyrektorem szkoły. Nie chcę brać udziału w komisji kwalifikacyjnej moich dwóch nauczycieli na stopień nauczyciela dyplomowanego, czy powinnam powiadomić pisemnie Kuratorium podając powód mojej nieobecności?
Awans zawodowy Przeczytaj odpowiedź
- Mam pytanie dotyczące awansu zawodowego jednego z nauczycieli.
Jest nauczycielem kontraktowym, w tym roku kończy awans. Jednak przez rok pełnił funkcję dyrektora szkoły (szkoła niepubliczna).
Mam świadomość, że to wstrzymuje awans, ale czy jeśli był zatrudniony na pół etatu w innej placówce prowadzonej przez ten sam organ prowadzący może mieć "zaliczony" staż?
Czyli rok normalnego stażu, rok pracy jako nauczyciel oraz dyrektor i jednocześnie pół etatu w innej placówce jako nauczyciel i teraz od września znów nauczyciel w szkole?
Czy takla sytuacje pozwoliłaby na prawidłowe ukończenie stażu?
Awans zawodowy Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe