Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNY


Nadzor-pedagogiczny.pl Porady prawne  Samo zatrudnienie na pół etatu na stanowisku nauczyciela w innej placówce nie podlega wliczeniu do stażu, jeśli w jednostce, w której został rozpoczęty staż nie...

PORADA PRAWNA

08 maja 2019 Awans zawodowy

Mam pytanie dotyczące awansu zawodowego jednego z nauczycieli. Jest nauczycielem kontraktowym, w tym roku kończy awans. Jednak przez rok pełnił funkcję dyrektora szkoły (szkoła niepubliczna). Mam świadomość, że to wstrzymuje awans, ale czy jeśli był zatrudniony na pół etatu w innej placówce prowadzonej przez ten sam organ prowadzący może mieć "zaliczony" staż? Czyli rok normalnego stażu, rok pracy jako nauczyciel oraz dyrektor i jednocześnie pół etatu w innej placówce jako nauczyciel i teraz od września znów nauczyciel w szkole? Czy takla sytuacje pozwoliłaby na prawidłowe ukończenie stażu?

 Samo zatrudnienie na pół etatu na stanowisku nauczyciela w innej placówce nie podlega wliczeniu do stażu, jeśli w jednostce, w której został rozpoczęty staż nie została wystawiona (w zależności od terminu jego odbywania) pozytywna ocena dorobku zawodowego lub dobra ocena pracy, a w dodatkowym miejscu pracy na wniosek nauczyciela nie był kontynuowany staż, nie został przez nauczyciela zmodyfikowany, zatwierdzony przez dyrektora i realizowany plan rozwoju zawodowego oraz wyznaczony nowy opiekun stażu (art. 9f ust. 2, art. 9c ust. 3 i 4 ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. - Karta Nauczyciela, Dz. U. z 2018 r., poz. 967 ze zm.). Jeżeli więc staż nie był kontynuowany w ramach zatrudnienia na pół etatu zgodnie z obowiązującymi przepisami, z uwagi na przerwę musiałby zostać rozpoczęty od nowa.

Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom​.

Podstawa prawna

Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.


Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.

Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe





Copyright 2019 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT