Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Nauczyciela urodziła 12.04.2012 r. chore dziecko (posiada orzeczenie o niepełnosprawności) do tej pory został jej udzielony urlop wychowawczy w trzech częściach: 1. 01.03.2013-30.08.2013 6 miesięcy; 2. 01.09.2013 - 31.08.2014 rok; 3. 01.09.2014 - 31.08.2015 rok. Wpłynęło mi kolejne podanie na urlop wychowawczy od 01.09.2015r do 31.08.2016 . Czy powinnam jej doliczyć jeszcze 6 miesięcy do starego niewykorzystanego urlopu i resztę z dodatkowego urlopu wychowawczego na chore dziecko ? Czy liczyć to jako kolejny urlop wychowawczy dodatkowy?
Nauczycielka wykorzystała do tej pory urlop wychowawczy w wymiarze 30 miesięcy. Całkowity wymiar tego urlopu wynosi 35 miesięcy lub 36, jeżeli:
1) drugi rodzic dziecka nie żyje,
2) drugiemu rodzicowi dziecka nie przysługuje władza rodzicielska,
3) drugi rodzic dziecka został pozbawiony władzy rodzicielskiej albo taka władza uległa ograniczeniu lub zawieszeniu.
Przyjmując, że nauczycielce przysługuje, tak jak wynika z pytania - 36 miesięcy urlopu, pozostałych 6 miesięcy można udzielić do ukończenia przez dziecko 5 roku życia.
Aby spełnić wymagania Karty Nauczyciela dot. terminów zakończenia urlopu wychowawczego, od 01.09.2015 nauczycielka może skorzystać z 6 miesięcy podstawowego urlopu, a zaraz po nim (od 01.03.2016 do 31.08.2016 lub dłużej) z dodatkowego urlopu wychowawczego.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Nauczyciel religii dyplomowany przechodzi na rentę z tytułu niezdolności do pracy, w związku z zakończonym okresem zasiłkowym 182 dni w dniu 20.03.2018r.Na podstawie jakiego art. rozwiązać z nauczycielem umowę zawartą na czas nieokreślony. Czy nauczyciel musi złożyć wniosek o rozwiązanie umowy w związku z przejściem na rentę.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Ile wynosi miesięczny limit wynagrodzenia osoby prowadzącej niepubliczną szkołę podstawową pełniącą jednocześnie funkcję dyrektora i nauczyciela?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Czy psychologowi,pedagogowi w ramach obowiązującego pensum można przydzielić prowadzenie innych zajęć np. logopedycznych do których ma kwalifikacje? Proszę o podstawę prawną.
- Wygasa umowa o pracę wypowiedziana nauczycielowi/wychowawcy w związku ze zmianami organizacyjnymi. Jednakże we wrześniu będzie istniała potrzeba zatrudnienia nauczyciela wychowawcy na część etatu. Czy w związku z tym możemy ww. nauczyciela zatrudnić mimo że go zwolniliśmy (i jest już emerytem)?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczycielka szkoły prowadzi język angielski (w ramach zajęć dodatkowych - drugi język). Rada Rodziców wnioskuje do dyrektora szkoły o umożliwienie tej nauczycielce prowadzenie na terenie szkoły dodatkowych zajęć płatnych przez rodziców. Czy dyrektor może zawrzeć z nauczycielką umowę na prowadzenie takich zajęć, opłacanych przez rodziców? Jak sporządzić umowę?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe