Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNY


Nadzor-pedagogiczny.pl Porady prawne Tak, nie widzę przeszkód, aby pracownik otrzymał kopię złożonego pisma. Co prawda przepisy tego w żaden sposób nie regulują, ale nie ma też zakazu wydawania pracownikowi...

PORADA PRAWNA

24 listopada 2022 Inne

Nauczyciel złożył pismo w sekretariacie, które zostało zarejestrowane w dzienniku korespondencyjnym. Czy po kilku miesiącach może przyjść do sekretariatu z prośbą o udostępnienie mu wcześniej złożonego pisma, pomimo że miał kopię, na której zostało potwierdzone złożenie dokumentu?

Tak, nie widzę przeszkód, aby pracownik otrzymał kopię złożonego pisma. Co prawda przepisy tego w żaden sposób nie regulują, ale nie ma też zakazu wydawania pracownikowi kopii (albo wglądu do) złożonego pisma. Wszelkie ograniczenia w tym zakresie wprowadzone przez szkołę będą zbyt daleko idące. 

Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom​.

Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.


Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.

PODOBNE PROBLEMY

Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe

Copyright 2022 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT