Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Nauczyciel zatrudniony na umowie: łączone pensum tj. 14/18 + 6/26= 20/20 ma dodatkowo otrzymać 6/26 jako nadgodziny. Z jakiego wymiaru liczyć nauczycielowi przyznane dodatkowo godziny?
W przypadku, gdy zgodnie z uchwałą organu prowadzącego wymiar pensum łączonego nauczyciela wynosi 20 godzin, nauczyciel realizuje 6 godzin ponadwymiarowych - jest to liczba godzin ponad wymiar pensum łączonego: 26 – 20. Zasady wynagradzania godzin ponadwymiarowych również określa uchwała organu prowadzącego, wydana na podstawie art. 30 ust. 6 pkt 2 KN, z uwzględnieniem art. 35 ust. 3 KN, który stanowi, że wynagrodzenie to należy się według stawki osobistego zaszeregowania nauczyciela, która z kolei odnosi się do wynagrodzenia zasadniczego, uzależnionego od wymiaru pensum (art. 30 ust. 2 KN). Uchwała organu prowadzącego powinna więc określać, czy godziny ponadwymiarowe są opłacane według stawki osobistego zaszeregowania wynikającej z pensum łączonego (w tym przypadku 20 – godzinnego), czy z pensum, w ramach którego nauczyciel realizuje te zajęcia (czyli z pensum 26 – godzinnego). Przepisy KN nie określają, z jakiego pensum są opłacane godziny ponadwymiarowe w sytuacji zajmowania przez nauczyciela rożnych stanowisk pedagogicznych.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Nauczyciel uczący w szkole policealnej ma m.in. ukończone studia podyplomowe w zakresie BHP. Czy w związku z powyższym musi uczestniczyć w szkoleniach okresowych BHP dla nauczycieli?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Czy pracownik (zarówno pedagogiczny jak i niepedagogiczny) zatrudniony w publicznej placówce oświatowej może odmówić przyjęcia nagrody dyrektora, podwyżki lub nagrody jubileuszowej?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczycielka jest zatrudniona w wymiarze 16/18 na rok szkolny 2018/2019 ma niepełne zatrudnienie. W trakcie roku/ od listopada 2018 r. organ prowadzący przydzielił dodatkowe godziny świetlicy na rok szkolny 2018/2019, które dyrektor szkoły przydzielił w/w nauczycielce. Problem polega na sporządzeniu aneksu do umowy, czy dodatkowe godziny przydzielić nauczycielce do końca sierpnia 2019 roku czy tylko do końca zajęć edukacyjnych, czyli do dnia 21 czerwca 2019 r.?
- Nauczycielowi, w ramach dodatkowych zajęć, została przydzielona "opieka" nad pocztem sztandarowym szkoły. W związku z tym jest obecny na uroczystościach miejskich z okazji np. Święta 3 Maja, czy też 11 Listopada.
Są to dni wolne od pracy. Czy nauczycielowi przysługuje rekompensata (np. płatne godziny ponadwymiarowe lub dzień wolny/godziny wolne) za poświęcony czas i w jakim wymiarze?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Czy nauczycielce, która od 1 stycznia do końca czerwca była na urlopie zdrowotnym, następnie przebywała do końca sierpnia na urlopie wypoczynkowym, do pracy wróciła od 1 września, należy się trzynasta pensja - tzw. trzynastka? Jak ją naliczyć?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe