Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Nauczyciel zatrudniony na podstawie mianowania w poradni psychologiczno-pedagogicznej (placówce nieferyjnej) ukończy w lutym 65 lat, ma prawo do emerytury. Zgodnie z art. 23 KN umowa rozwiązuje się. Czy potrzebne jest wypowiedzenie?, czy 3 mies? Co wpisać w świadectwie pracy? Dziękuję
Jeżeli nauczyciel pracujący w placówce feryjnej i kończy w danym roku szkolnym 65 lat, to należy do 31 maja wręczyć mu wypowiedzenie i stosunek pracy powinien rozwiązać się z końcem sierpnia.
Mowa oczywiście o roku szkolnym, nie kalendarzowym, co oznacza, że jeżeli nauczyciel kończy 65 lat do 31 sierpnia 2010 r., to w maju obowiązkowo powinien otrzymać wypowiedzenie, natomiast jeżeli skończy 65 lat po 31 sierpnia, to wypowiedzenie dostanie dopiero w maju 2011 r. Zupełnie analogicznie jest z placówką nieferyjną, nie musimy przestrzegać jedynie czynności związanych z organizacją roku szkolnego. Obowiązuje wypowiedzenie 3-miesięczne, a w dokumentacji - w tym przypadku w świadectwie pracy należy się powołać na podstawy prawne, czyli np. " w związku z art. 23 Karty Nauczyciela z dnia 26.01.1982 r. ze zm."
(art. 23 ust. 1 pkt 4 w zw. z art. 23 ust. 2 pkt 4 Karty Nauczyciela).
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Wicedyrektor przebywa na zwolnieniu L4 od 20 grudnia 2014r. Dnia 31 marca 2015r. złożył wypowiedzenie z pełnienia funkcji wicedyrektora (powierzenie było do 31 sierpnia 2015r.). W związku z wypowiedzeniem od dnia 1 lipca 2015r. przestanie pełnić funkcję wicedyrektora. Czy istnieje możliwość ograniczenia etatu od 1 września 2015r. pomimo, iż przebywa na zwolnieniu L4 oraz,że w momencie tworzenia arkusza organizacyjnego piastuje jeszcze funkcję wicedyrektora?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel nie zgłosił się do pracy w czwartek i nie przedstawił za ten dzień zwolnienia lekarskiego. Nie złożył też podania o urlop bezpłatny. W piątek przyszedł normalnie do pracy i nie usprawiedliwił swojej nieobecności. Jakie konsekwencje powinien ponieść? Czy należy potrącić wynagrodzenie za ten dzień i czy można dać mu upomnienie?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Jak określić wymiar przysługującego urlopu wypoczynkowego pracownikowi, z którym umowa jest zawierana co miesiąc na zastępstwo w informacji o warunkach zatrudnienia? Pracownik jest zatrudniany na 1/2 etatu i jest to jego pierwsza praca.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- W związku z wpisaniem złej stawki zasadniczej na umowie doszło do nadpłaty wynagrodzenia od 1 września 2021 r. do 31 marca 2022 r., nie z winy pracownika (kwota ok. 1345 zł). W jaki sposób zrobić poprawkę do umowy: korekta czy aneks? Co zrobić jeżeli pracownik nie wyrazi zgody na potrącenie wypłaconej nadwyżki?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Jak powinna brzmieć treść pisemnego potwierdzenia przekształcenia stosunku pracy na podstawie mianowania, jeśli akt mianowania wydany był przed 2000 r. i spełnione były wszystkie warunki?
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe