Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Nauczyciel zatrudniony na czas nieokreślony w niepełnym wymiarze czasu pracy(11/18) będzie miał przydzieloną 1 godzinę nauczania indywidualnego w związku z dostarczeniem przez rodzica orzeczeń o potrzebie nauczania indywidualnego dziecka oraz orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego. Orzeczenia są wydane do końca czerwca 2017 r. W jaki sposób przydzielić nauczycielowi tą godzinę - czy zmienić wymiar zatrudnienia na 12/18 i zrobić aneks do umowy na czas określony czy też można przydzielić nauczycielowi 1 godzinę ponadwymiarową. Czy będzie nauczycielowi przysługiwał dodatek za trudne warunki?
Wystarczy zmienić temu nauczycielowi wymiar zatrudnienia na 12/18 aneksem do umowy o pracę na czas określony. Za tę jedną godzinę w tygodniu będzie nauczycielowi przysługiwał dodatek za trudne warunki pracy. Kwestię tę reguluje § 8 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 31 stycznia 2005 r. w sprawie wysokości minimalnych stawek wynagrodzenia zasadniczego nauczycieli, ogólnych warunków przyznawania dodatków do wynagrodzenia zasadniczego oraz wynagradzania za pracę w dniu wolnym od pracy (DzU z 2014 r., poz. 416 ze zm.), wskazując, że za pracę w trudnych warunkach uznaje się prowadzenie przez nauczycieli m.in. zajęć rewalidacyjno-wychowawczych z dziećmi i młodzieżą upośledzonymi umysłowo w stopniu głębokim oraz zajęć dydaktycznych i wychowawczych w specjalnych przedszkolach (oddziałach), szkołach (oddziałach) specjalnych oraz prowadzenie indywidualnego nauczania dziecka zakwalifikowanego do kształcenia specjalnego. Stawką dodatku za trudne warunki pracy ustalana jest przez organ prowadzący szkołę.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Jakie przepisy regulują sprawę urlopów pracowników poradni psychologiczno-pedagogicznej?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- 1. Czy nauczycielowi, który jest w danym roku szkolnym ograniczony do wymiaru 16/18, można przydzielać doraźne zastępstwa? 2. Czy w czasie trwania roku szkolnego można zmienić ograniczenie etatu do pełnego gdy pojawi się możliwość (są godziny drugi nauczyciel zwolnił się)?
- Czy dyrektor może żądać zaświadczenia z KRK od nauczyciela zatrudnionego w szkole/przedszkolu w którego aktach takiego dokumentu brak? Czy pracownik obsługi lub administracji w szkole/przedszkolu w myśl obowiązujących przepisów powinien przedstawić zaświadczenie z KRK? Czy przepisy w najbliższym czasie mają ulec zmianie w tej kwestii?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- W ośrodku socjoterapii jest kierowca, który ma ponad 60 lat, jest w okresie ochronnym. W ostatnim czasie skończyły się Panu badania okresowe. Otrzymał skierowanie do lekarza, z którym ośrodek ma podpisaną umowę. Kilka dni później otrzymałam orzeczenie o przydatności do wykonywanego zawodu, jednak od innego lekarza niż ten z którym podpisałam umowę. Kierowca tłumaczył, iż lepiej mu pasowało terminami własnie trafić do tego lekarza. Zastanawiam się czy orzeczenie, od lekarza, z którym nie ma placówka podpisanej umowy jest równie ważne?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nawiązano z nauczycielem umowę o pracę 24.01.2014r. na czas zastępstwa. Okres wypowiedzenia wynosił 3 dni robocze (na podstawie KP art.33). Od 1.09.2014r. zmieniono umowę na czas nieokreślony z adnotacją, że pozostałe warunki umowy pozostają bez zmian. Jaki jest okres wypowiedzenia miesięczny czy 3-miesięczny? Jest to nauczyciel kontraktowy.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe