Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

DOKUMENT DO SPRAWDZENIA

ZAMÓW DOKUMENT

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNY


Nadzor-pedagogiczny.pl Porady prawne Prawo oświatowe nie przewiduje sankcji za niedotrzymanie ustawowego terminu złożenia sprawozdania. Sprawozdanie złożone po terminie należy przyjąć. Natomiast dyrektor...

PORADA PRAWNA

17 marca 2015 Awans zawodowy

Nauczyciel w dniu 31.05.2014 r. skończył staż na stopień nauczyciela dyplomowanego. Do tej pory nie złożył sprawozdania. Jak powinniśmy postąpić w tej sytuacji? Wiem, że niby miał na to 30 dni, ale jakie sankcje (jaka podstawa prawna) są za niedotrzymanie tego przepisu? Czy przez to musi staż odbyć od nowa w pełnym wymiarze? W jakim czasie może ten nauczyciel złożyć wniosek o podjęcie postępowania kwalifikacyjnego?

Prawo oświatowe nie przewiduje sankcji za niedotrzymanie ustawowego terminu złożenia sprawozdania. Sprawozdanie złożone po terminie należy przyjąć. Natomiast dyrektor ocenia dorobek do 21 dni od otrzymania tego dokumentu. Może jedynie ten fakt (nieterminowość) uwzględnić w ocenie. Nauczyciel stażysta i nauczyciel kontraktowy składają wniosek o podjęcie odpowiednio postępowania kwalifikacyjnego lub egzaminacyjnego w roku uzyskania pozytywnej oceny dorobku zawodowego za okres stażu. Nauczyciel mianowany może złożyć wniosek o podjęcie postępowania kwalifikacyjnego w okresie 3 lat od dnia otrzymania pozytywnej oceny dorobku zawodowego za okres stażu. W przypadku niedotrzymania terminów złożenia wniosków nauczyciele ci obowiązani są do ponownego odbycia stażu w pełnym wymiarze.

Podstawa prawna: Karta Nauczyciela - ustawa z 26.01.1982 r. (ze zm.), w szczególności art. 9d. 7.

Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom​.

Podstawa prawna

Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.


Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.

PODOBNE PROBLEMY

Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe

Copyright 2020 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT