Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNY


Nadzor-pedagogiczny.pl Porady prawne W terminie 14 dni przed zakończeniem urlopu zdrowotnego należało skierować nauczyciela na badanie kontrolne, którego negatywny wynik dałby podstawę do zwolnienia i nie...

PORADA PRAWNA

16 maja 2017 Kadry

Nauczyciel przebywał na zwolnieniu lekarskim 171 dni ciągłego zwolnienia. L4 zakończył w piątek 22. kwietnia 2016 roku a od poniedziałku 25 kwietnia zaczął przebywać na rocznym urlopie dla poratowania zdrowia. Po zakończeniu urlopu (bez przeprowadzenia badań kontrolnych) od razu udał się na kolejne zwolnienie L4. Jak liczyć 182 dni zwolnienia w takim przypadku? Czy musi być zachowana ciągłość 182 dni i te dwa dni przerwy w weekend przed urlopem powodują, że teraz znów będzie mógł "chorować" 182 dni po rocznym urlopie? Zaznaczam, że każde zwolnienie i zaświadczenie o urlop był wystawiony przez tego samego specjalistę.

W terminie 14 dni przed zakończeniem urlopu zdrowotnego należało skierować nauczyciela na badanie kontrolne, którego negatywny wynik dałby podstawę do zwolnienia i nie budziłby wątpliwości co do zdolności do pracy na dotychczasowym stanowisku (art. 73 ust. 6, art. 23 ust. 1 pkt 3 i ust. 2 pkt 3, art. 27 ust. 3 KN).
Jeżeli nauczyciel choruje na tę samą chorobę, sumuje się okres niezdolności do pracy na zwolnieniu (171 dni), dwa dni weekendu, kiedy w szkole nie odbywają się zajęcia oraz 12 miesięcy urlopu i ewentualnie nowe zwolnienie, jeśli przez cały okres urlopu zdrowotnego i później nauczyciel nauczyciel nadal jest niezdolny do pracy z powodu tego samego schorzenia – okoliczności tych nie można ustalić na podstawie treści pytania tylko na podstawie faktu wystawienia dokumentów przez tego samego specjalistę. W razie zatrudnienia przez mianowanie, jeśli dyrektor ma pewność co do ciągłości choroby bez przerw, a nie zapadnięcia na nową, może rozwiązać stosunek pracy po upływie 7 dni nowego zwolnienia z końcem miesiąca (art. 23 ust. 1 pkt 2 w zw. z ust. 2 pkt 2 KN). W razie zatrudnienia na umowę o pracę okres ochronny trwa 2 lata (art. 27 ust. 2 KN).


 

Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom​.

Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.


Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.

PODOBNE PROBLEMY

Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe





Copyright 2024 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT